Map of بهترین مکان های گردشگری پوکت

آخرین تورها

بهترین مکان های گردشگری پوکت

Thailand,Phuket
(Average 0 of 1 Ratings)
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
place-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-img

بهترین مکان های گردشگری پوکت

پوکت جزیره ای با جاذبه های بسیار زیباست که نبایستی آنها را از دست بدهید.
امتیاز بزرگ جزیره پوکت این است که همیشه و همه حال، چه در جزیره چه در بیرون از آن کاری برای انجام دادن برایتان هست، فرقی هم نمی کند هوا آفتابی باشد یا بارانی.از کارهای معنوی تا کارهای زمینی،گستره فعالیتها و مکانها با توجه به مقصد شما،قابل توجه است.در اینجا ما سرلیست بهترینهای پوکت را به شما معرفی می کنیم،8 مکانی که بیشترین محبوبیت را در بین همگان دارند. حتی اگر فقط نیمی از این جاذبه ها را ببینید، تعطیلاتی فراموش نشدنی خواهید داشت:

1-ساحل فانگ نِگا( Phang Nga Bay ):


یکی از نمادهای بارز ساحل فانگ نگا،کارستهای آن است ( karst ناحیه ای که از سنگ های آهکی پر سوراخ و شکاف های ژرف پوشیده شده است و جوی ها و غارهای زیرزمینی دارد) که از آبهایی به رنگ سبز زمردین بیرون زده اند.دو ناحیه بارز این ساحل جزیره جیمز باند(James Bond Island) و Koh Panyee هستند . بهترین راه برای دیدن ولذت بردن از این دو ناحیه، که درعین حال هم کمتر با جمعیت گردشگر روبرو شوید این است که از آخرین نقطه شمالی پوکت، قایقی تفریحی را کرایه نمایید.زیرا یک سفر بی دغدغه با یک قایق تفریحی و توقف با آن در این جزایر بهتر از سوار شدن حتی در اتوبوسهای گردشگری استاندارد است.

جزیره جیمز باند:( James Bond Island )

نام اصلی این جزیره Koh Ta-pu (به معنی جزیره ناخن) است، و از زمانی شهرت بین المللی پیدا کرد که یکی از سری فیلمهای جیمز باند به نام”مردی با تپانچه طلایی”در آن ساخته شد. این جزیره ایست که همه تورها ، گردشگران خود را به اینجا می آورند، و همیشه در یک زمان مشخص .اطراف آن با کوهها وصخره های بلند و سر سبز پوشیده شده است .اتوبوسها هم برای نهار در دهکده ماهیگیری ومسلمان نشین Koh Panyee توقف می کنند.

دهکده ساحلی Koh Panyee:

یکی دیگر از جاذبه های ساحل جزیره زیبای Phang Nga ،دهکده Koh Panyee است که تماما بر روی آب ساخته شده است و بر پایه های چوبی قراردارد. پشت سر آن نیز یک صخره عظیم یکدست واقع گردید ه است. گردشگرانی که به جزیره جیمز باند می روند، به این جزیره آورده می شوند تا غذا خورده وسوغاتی بخرند.
Koh Panyee یک جزیره کوچک است ، بیشتر این جزیره از سنگها و صخر های بلند و تقریبا عمودی سنگ آهکی تشکیل شده است صدها آلونک،خانه و رستوران بر روی پایه هایی چوبی و در آبهای کم عمق ساخته شده اند .اینجا روستایی با مهندسی غیر رسمی اما در عین حال جالب وستودنیست که بی همتا ومسحور کننده می باشد.پیش از این تنها راه درآمد این دهکده ماهیگیری بود، اما اکنون بیش از نیمی از درآمد آنها از گردشگری و 40 درصد آن از ماهیگیریست. از امکانات این دهکده مدرسه،مسجد،مرکز سلامت،تعداد زیادی مغازه فروش سوغاتی و تعداد کمی رستوران بزرگ است که همه رو به دریا هستند و گردشگران در آن می توانند از خوردن غذاهای دریایی لذت ببرند.

دریانوردی در آبهای ساحلی Phang Nga:

آبهای ساحلی Phang Nga، مکانی عالی برای دریانوردی است.صخره های آهکی جالب ، پس زمینه ای با منظره ای زیبا پدید آورده اند و مکانهای امن بسیاری بر لنگر انداختن هست.
واقعیت این است که این مکان از سمت شمال شرق وجنوب شرق در برابر بادهای موسمی مانسون(monsoon) محافظت می شود وهمین امرموجب گردیده که آبهای اینجا در سرتاسر سال آرام بمانند که در نتیجه هم به افزایش جذابیتهای دیداری آن و هم به افزایش تنوع حیات وحش کمک کرده است.

صخره های آهکی آبهای ساحلی Phang Nga :

سنگهای آهکی ،کربنات کلسیم هستند که معمولا سفیدند.سنگهای آهکی طی میلیونها سال ساخته شده و 40 جزیره شیب دار را به وجود آورده اند که مناظری بس زیبا و غریب دارند و بارزترین مشخصه این ساحل کم عمق هستند.اکسیدهای معدنی از منابع مختلف ، رنگهای مختلفی به صخره ها زده اند که که مشخصه بارز صخره ای ساحلی Phang Nga هستند.

اتاقهای فانگ نِگا( Hongs of Phang Nga ):

هنوز جهانهای بسیاری برای کشف کردن باقی مانده اند.سالهای نه چندان دور،جستجوی هوایی برای اولین بار این Hongیا اتاقها را در دل بعضی از جزایر Phang Nga قرار داشتند . این جهانهای کوچک(microcosm) افسانه ای ، قلمروهای غنی وپنهانی در محیطی مملو از زندگی دست نخورده گیاهی وحیوانی ، سیستمهای غارهای درهم ریخته رو به آسمان باز هستند و دیواره های سنگ آهکی بلند آنها را در برگرفته اند. کایاکهای دریایی را امتحان کنید . اینها قایقهای پلاستیکی محکم و پارویی هستند که می توانید با آنها به قلب اسرار آمیز جزیره و مکانهایی مانند Koh Panak و Koh Hong بروید.

رفتن به ساحل Phang Nga

دیدن تمام جاذبه های جزیره Phang Nga در یک روز امکانپذیر نیست.هر قایق موتوری از هر جای ساحل شرقی پوکت می تواند شما را به ساحل Phang Nga ببرد. در خود خاک اصلی استان Phang Nga ، تعدادی سایت مخصوص قایق موتوری واقع هستند.از جمله Ka Sohm Pier در منطقه Takua Thung دقیقا در جنوب شهر Phang Nga . بیشتر کسانی که برای دیدن این مکان می روند قبلا نام نویسی کرد ه یا سفری یک روز ه را با قایقهای تندرو به انجا می روند،سوار بر کشتی تفریحی شده یا قایقهای کانو را کرایه می کنند یا از قبل برای گرفتن قایق یاک در چارتر ثبت نام می کنند.می توانید از هتل اقامتتان بخواهید که شما را ثبت نام کنند.

سایر جزیره های ساحل Phang Nga:

بیشتر جزیره های این منطقه غیر مسکونی هستند.بیشتر آنها غارهای با شکوهی دارند که فقط با استفاده از قایقهای کایاک بادکرنی می توانید به درونشان بروید.جزیره Koh Hong یکی از محبوبترین آنهاست.جزیره Khao Khien در نزدیکی جزیره Koh Panyee یکی دیگر از جزیره های دیدنی است که با گذشتن از کنارش می توانید نقشهای باستانی قایقها و حیوانات را برروی صخره های آن ببینید.

یکی از معدود جزیره های این منطقه جزیره Koh Maak است که در بالا ونزدیکی ساحل Phang Nga قرار داشته وخانه اجتماع کوچکی از ماهیگیران است که هنوز شیوه سنتی زندگی خود را حفظ کرده اند.هیچ کدام از تورها برای اینجا نام نویسی نمی کنند و توصیه می شود حتما آب وغذا وامکانات دیگر را با خود ببرید زیرا در اینجا هیچ امکاناتی برای گردشگران نیست و هیچ جایی برای اقامت وجود ندارد.

2-شهر قدیمی پوکت ( Old Phuket Town ):


شهر پوکت،مرکز استان پوکت،برخلاف بسیاری از شهرهای دیگر تایلند،مشخصات خاص خودش را دارد و هیچ جای دیگری از تایلند شبیه اینجا نیست.در این شهر ثروتمند وتاریخی، شما مکانهای خاص و زیبایی را پیدا می کنید مانند زیارتگاهها،معابد(بودایی و چینی)،شاپ هاوس(ساختمانهایی که طبقه پایین آن مغازه وطبقه بالای آن منزل مسکونی است)که به شکل زیبایی پر ازجزییات هستند که خوب نگهداری شده اند،کافه ها ی خوش ساخت،فروشگاهای کوچک متعلق به ناشران کتاب،موزه های دیدنی خصوصی وعمومی و حتی مکانی کوچک که شبیه منطقهred light district آمستردام هلند می باشد.
شهر قدیمی پوکت از تیرکهای باقیمانده از شهر ، در اواخر قرن گذشته ساخته شد. در آن زمان ،فلزات کالایی بسیار باارزش و گرانبها حساب می شد.در این قسمت از شهر شما خانه های اعیانی و مجللی را خواهید دید که در حدود 100 سال قبل در دوران مستعمره بودن پوکت،بارونهای اشرافزاده در آن اقامت داشتند.این قسمت از شهر ،به قدر کافی بهم فشرده است که شما با یک پیاده روی تفریحی می توانید آن را ببینید . بهترین زمان برای گشت وگذار در اینجا،صبح زود یا عصر است زمانی که روز داغی وگرمای خود را دیگر ندارد.رستوران وکافه به قدر کافی بر سر راه شما هستند تا نیرویی تازه بگیرید،بنابراین زحمت بردن وسایل پیک نیک را به خود ندهید!

3- بودای بزرگ پوکت ( Phuket’s Big Buddha ):


مجسمه بودای بزرگ در جزیره پوکت یکی از مهمترین و تکریم شده ترین مشخصه های این جزیره است.این مجسمه عظیم بر فراز تپه Nakkerd بین Chalong و Kata قرار دارد. ارتفاع آن 45 متر است واز دوردستها به آسانی دیده می شود.
این بنای رفیع ، نمایی 360 درجه از جزیره را به شما می دهد همراه با منظره ای کامل از شهر پوکت،کاتا(Kata)،سواحل کارُن(Karon beaches)، ساحل کالونگ(Chalong Bay) و مکانهای بیشتر. دسترسی به این مکان آسان است و در کیلومتر 6 بزرگراه اصلی واقع است که از پوکت می آید.اینجا یکی از جاذبه های دیدنی پوکت هست که بایستی آن را حتما ببینید.

بودای بزرگ( Big Buddha ):

این مجسمه به تصویری که از بودا وجود دارد بسیار نزدیک است، اینجا فضایی بسیار آرام دارد و تنها صداهایی که شما خواهید شنید طنین تکان خوردن زنگوله ها و صدای حرکت پرچمهای زرد رنگ بودایی و مجموعه پرچمها در باد و صدای موسیقی دارما (قانون و نظام گیتی از نظر مادی و روحی و اخلاقی)هستند .
تایلندیها این مجسمه را با نام the Phra Puttamingmongkol Akenakkiri Buddha می شناسند . پهنای این مجسمه در پایه آن، 25 مترو از بتون آرمه ساخته شده است و روکشی زیبا دارد که ازجنس سنگ مرمر یشم می باشد ،از برمه آورده شده است و در نور آفتاب می درخشد و بدین گونه مجسمه را نمادی طبیعی از امید ساخته است. نمای آن و تصویر واقعیش واقعا هیجان انگیز است.
مجسمه کوچکتری از بودا نیز در کنار این مجسمه است که به رنگ طلا می باشد اما در واقع از فلز برنج ساخته شده است.

ساختمان ایمان( Building Faith ):

بازدیدکنندگان از این مکان مقدس ،بر روی آجرها وسنگهای مرمر فراوان آکه برای ساخت آن به کار رفته است، برای نیک بختی خود و بزرگداشت عزیزان از دست رفته اشان ، نامه و یادگاری می نوشتند. در عوض هزینه ساخت این بنا را بیشتر بازدید کنندگان به این مکان بخشیدند تا هزینه های سنگین ساخت آن تامین شود.

صندوق کمکها و وقفیات( Donation Boxes ):

درکنار پایه مجسمه بزرگ بودا، سالنی هست که تاریخچه بنا و آموزه های بودایی در آن به نمایش در آمده است، همچنین تعداد زیادی جعبه های کمک و وقفیات در آنجا قرارداده شده اند.ممکن است برای بعضی از بازدید کنندگان منظره این جعبه ها وتقاضای بی وقفه برای پول، آزاردهنده بوده وکمی هم حس دلخوری ونا امیدی از بودن در این مکان مقدس را داشته باشند.
اما چه دیدارکنندگان دوست داشته باشند چه دوست نداشته باشند،تمامی هزینه های این پروژه به کمکهای بازدیدکنندگان متکی است.زیرا این مکان یکی از محبوب ترین مکانهای جزیره پوکت است که هم بازدیدکنندگان بسیاری دارد و هم به مانند علامتی است که به وسیله آن می توان در هر جای جزیره که باشید،راه را پیدا کنید،بنابراین باید به خوبی مراقبت شود که طبعا هزینه بر است.

اطلاعات مفید و عملی:

1- چه بپوشیم:

از پوشیدن لباسهای ساحل،دامن کوتاه یا تی شرتهایی که بر آن عکسها و نوشته های توهین آمیز یا زننده دارند پرهیز کنید.اگر فکر می کنید لباس شما برای یک مکان مذهبی کمی جسورانه است ، می توانید همیشه از کارکنان این محل، یک سارونگ (sarong = پارچه ی رنگارنگ که مانند لنگ دور کمر خود می بندند) تقاضا کنید تا خود را خوب بپوشانید. امانت گرفتن آن برای بازدیدکنندگان سایت مرکزی، رایگان است.

2- آیا می دانستید:

– رستوران Nakkerd Sea View در نزدیکی مجسمه بزرگ بودا قرار دارد و مکان خوبی برای آرامش گرفتن است. قیمت ومزه غذاها خوب ومنطقیست و البته منظره زیبایی از دریا نیز در برابر دیدگانتان قرار دارد.

– جاده ای که به سمت تپه Nakkerd می رود در شرایط خوبی قرار دارد ، بیشتر جاده به تازگی ساخته شده اند، اما جاده خم وپیچ بسیار ودر بعضی جاها سربالایی های تندی دارد. بعضی گردشگران جوان دوست دارند کوهنوردی کرده و از تپه وکوه بالا بروند، اما یک ساعتی طول می کشد تا با این روش به بالای تپه برسید.

ساعات بازدید: از 8 صبح تا 19:30. اگر می خواهید غروب خوشید را از یکی از بهترین بلندیهای تایلند ببینید، ساعت 18:30 آنجا باشید.

چگونه به آنجا برویم؟: جاده ای که به سمت مجسمه بزرگ بودا می رود در کنار جاده Chao Fa Road East در نزدیکی Chalong قرار دارد. تابلوهای سفید وقرمز بسیاری هستند که به شما می گویند در کجا قرار دارید.به سمت پایین و Soi Yodsane دور بزنید و خیلی ساده راهنما ها را تا 6 کیلومتردنبال کنید تا به جاده ای برسید که به سمت بالای تپه می رود.مطمئن باشید نمی توانید از دیدنش بگذرید!

4-مجموعه معابد Wat Chalong :


مجموعه معابد Wats یا معابد بودایی( Buddhist) از مهمترین نمادهای تایلند به حساب می آیند ، تا اندازه ای به خاطر این که بیشتر مردم تایلند بودایی هستند وتا اندازه ای هم به خاطر این که این معابد بی نهایت زیبا هستند.در خود جزیره پوکت ، 29 معبد قرار دارند که در سرتاسر جزیره پراکنده شده اند
معبد Wat Chalong به مدت یک قرن، به گرمی پذیرای بازدیدکنندگان بوده است.مردم محلی برای دعا کردن به اینجا می آیند و غربیها هم برای این به این مکان می آیند که در آن درباره مذهب بودایی یاد بگیرند.معبد از ساعت 7 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.

چه چیزی را در معبد Wat Chalong خواهید دید؟

Poh Than Jao Wat یکی از مهمترین مجسمه های تاریخی بودایی در معبد Wat Chalong است و در قسمت غربی معبد قدیمی قرار دارد. همراه با آن دو مجسمه از مرد پیر ومتشخصی قرار دارد به نام Ta Khee-lek(بابابزرگ Khee-lek). او یکی از محلی های شناخته شده بود و پس از مشاوره دادن در ساخت مجسمه Poh Than Jao Wat در لاتاریهای (بخت آزمایی) زیادی برنده شد. نام مجسمه دیگری که در این تالار قرار دارد Nonsi می باشد.
در تالار یکی از معابد مجسمه طلاپوش Luang Poh Cham قرار داردو همچنین در این تالار شلوغ مجسمه های Luang Poh Chuang و Luang Poh Gleum قرارداده شده که هر دود از روسای پیشین این معبد بوده اند.
گفته می شود در معبد Grand Pagoda خرده های استخوان بودای بزرگ جای گرفته است.در این پاگودا(معبد بودایی) تصاویری از بودا نقاشی شده که زندگی اورا نشان می دهند و همچنین تصاویر متفاوتی از چهره بودا نیز نقاشی شده است.مدتی را در این معبد بگذارنید. در اینجا نسیم ملایمی می وزد، درون معبد خنک است و این معبد محبوب گردشگران بسیاری می باشد.
همچنین نمایشگاهی با تهویه مطبوع هم هست که مدلهای مومی به اندازه واقعی انسان از استادان بزرگ بودایی نصب گردیده اند. مبلمان آنتیک تایلندی و چینی های Benjarong (نوعی چینی پورسلین تایلندی در 5 رنگ)و عصایی مشهور متعلق به Luang Poh Cham در اقامتگاه روسای معابد، جای گرفته اند.

چه کار بکنیم و چه کار نکنیم؟

برای مردم محلی، Watsمکانی مقدس است،بنابراین کار عاقلانه برای گردشگران این است که در معابد همانند محلی ها رفتار کنند ، مثلا شما خواهید دید که مردم محلی در این معابد هیچوقت در برابر تصاویر بودا بالاتر از آن نمی ایستند مگر مواقعی که ورقه طلا به آن می چسبانند، اما فقط در بعضی از این معابد این کار انجام شده ودر بیش تر آنها انجام نمی گیرد.
همچنین هوای تایلند در بعضی مواقع بسیار گرم می شود بنابراین شایسته نیست در چنین مواقعی به معابد –یعنی مکان عبادت- در حالی برویدکه لباسهای کوتاه پوشیده ایدو شانه ها،سینه،شکم و پاهایتان نمایان باشند.
وقتی می خواهید داخل بعضی ساختمانها شوید از شما خواسته خواهد شد که کفشهایتان را از پا در آورید مانند تالار وعظ وموعظه .
همچنین توصیه می کنیم کفشهای گران قیمت خود را به پا نکنید، زیرا ممکن است کس دیگری آنها را به اشتباه به پا کند، بنابراین اگر کفشهایی بپوشید که دوستشان ندارید،دیگر از گم شدنشان ناراحت نمی شوید.

چگونه به Wat Chalong برویم ؟

Wat Chalong حدودا در 8 کیلومتری جنوب شهر پوکت قراردارد.می توانید از بازار فستیوال مرکزی( Central Festival mall ) و از طریق جاده Chao Fah Nok(Chao Fa West Rd) بروید، و سپس این معبد را در طرف چپ جاده خواهید دید.
اگر شما از Chalong Circle می آیید ، راهی را پیش بگیرید که مستقیم به سمت شهر می رود، وشما معبد را در سمت راست جاده خواهید دید.

5-جزایر فی فی ( Phi Phi Islands ):


جزایر فی فی ، از بهترین جزیره های تایلند می باشند.این جزیره لوکیشن فیلمهای سینمایی بوده است و ورد زبان مسافرانی است که در تایلند سفر می کنند.برای بعضی هم، تنها دلیل آمدن به پوکت ، رفتن به این جزایر می باشد.حتی اگر بیش از حد در مورد آن تبلیغ شود باز هم رفتن به آنجا شما را ناامید نمی سازد.زیبایی آن واقعا افسون کننده است.وقتی قایق به این جزیره نزدیک می شود، جزیره هچون قلعه ای از دل دریا بیرون می آید.صخره ها همچون برج وبارو سر به آسمان می کشند و وسپس در روبروی شما،راهی به سمت ساحل کنار جنگل باز می شود. همچون عشق در نگاه اول.
دومین چیزی که عشق وعلاقه به این جزیره برمی انگیزاند، حال وهوای آن است.کمتر مکانی بر روی زمین اینچنین آرام و بی دغدغه است.از دو جزیره،یکی کاملا خالی از سکنه است (Phi Phi Leh) و دیگری جاده ای ندارد.برنامه ریزی ای وجود ندارد. هیچ گونه شلوغی و به هم ریختگی ای نیست و دلیلی هم برای عجله کردن نیست.

6- فانتاسی پوکت:


محبوب ترین جاذبه های پوکت( Phuket’s Most Popular Attraction Phuket FantaSea ):
بزرگترین نمایش جزیره پوکت” Phuket FantaSea” است.با حضور هنرمندان بندباز،صدها هنرپیشه،فیلهای بازیگر و حیوانات دیگر و یک خط داستانی جالب و شگفت انگیز که سنتها را با فانتزی ترکیب می کنند که در نتیجه شما یکشب خارق العاده را در فضای بیرون از اقامت خود خواهید داشت.
اما جذابیتهای FantaSea فقط به همین جا محدود نمی شود، بلکه این ناحیه بزرگترین بوفه در سرتاسر آسیا را دارد که در یک پارک موضوعی واقع شده است . این پارک موضوعی ، بازیهایی شبیه به یک کارناوال را ارائه می دهد ، ضمن این که موقعیتهای فراوانی برای خرید خواهید داشت، قصری برای گردش، مرکز ماجراجوییهای سیمیلان (Similan Adventure Centre) و چندین غرفه عرضه غذا از دیگر امکانات این پارک موضوعی هستند.اینجا تماشایی وباشکوه است،پرزرق وبرق است،تحسین برانگیز است،و برای همه ارزش بسیاری دارد.
در Phuket FantaSea، کمتر ساختمانی است که زیبا نباشد،لباسهای سنتی عالی هستند، فیلها رژه می روند . بهترین توصیف برای این پارک را می توان این گونه گفت:”عالی ترین پارک فرهنگی موضوعی”.دراوج ساعات شب، نمایشی بر روی صحنه می رود. دهکده ای است که انواع واقسام چیزها را می فروشد از تی شرت تا لباس شنا و جواهرات-کارناوال بازیها، فیل سواری و رستورانها از دیگر امکانات این محل می باشند.
در اینجا همه چیزروشن، درخشان،آراسته و خارق العاده است.تمام کارها در اینجا ماهرانه و دلنشین هستند به گونه ای که از تفریحات آن برخوردار شده و با رضایت خاطر به هتل خود بازگردید.جابجایی از مکانی به مکان دیگری راحت بوده و همه جا وهمه وقت کارکنانی حضور دارند تا شما را به مسیر درست راهنمایی کنند.اینجا منطقه وسیعی است که تفریح بی عیب ونقص و تحسین برانگیز ی را برایتان پدید می آورد.
بوفه رستوران The Golden Kinnaree Buffet Restaurant ، تالاری غار مانند است که 4000 نفر را در خود جای می دهد و فضای راحت ودلنشینی دارد.غذاهای آن شامل انواع غذاهای تایلندی و بین المللی هستند با طعم ومزه عالی،به علاوه با قهوه و بشقابی از دسر نیزاز شما پذیرایی می شود.
نمای بیرونی این رستوران، طلایی رنگ و سقف آن معماری تایلندی با جزئیات زیبا می باشد.چندین مجسمه نیز در بیرون رستوران بنا شده اند که در مجموع این محیط، منظره زیبایی را برای عکس گرفتن ساخته است.از دیگر جاذبه های این ناحیه، سالن تئاترفیلها(The Palace of the Elephants) است که همانند یک قصر قدیمی وباشکوه ساخته شده است(همانند معبد Angkor Wat) . بوتیکهای انتیک و درخشان با آینه های پرتلالوو رنگهای سفید پر نور از دیگر جاذبه های اینجاست.
می توانید سوار بر پشت فیل به Similan Adventure Center بروید .انواع واقسام بازیهای آرکید در اینجا برای کودکان شما مهیاگردیده است.همچنین می توانید به آتلیه عکاسی بروید و در لباس سنتی تایلندی ، عکسهای یادگاری بگیرید.
رخداد اصلی در آمفی تئاتر نهفته است . اجازه ورود دوربین داده نمی شود و همه وسایل شما بازرسی خواهد شد. سن تئاتر بسیار وسیع است اما نمایش اجرا شده از آن هم وسیع تر است. درا ین نمایش از تمام فضا و امکانات آن-راهرو بین صندلی ها، سقف وحتی تماشاچیان استفاده می شود-در برابر دیدگان شما از تمام امکانات مدرن مانند نمایش لیزر،دود،انفجارو مانند اینها بهره برده می شود اما محتوی نمایش ، سنتی ونمایش رقصهای سنتی از سرتاسر کشور تایلند، عروسکهای سایه ای ونمایشی از لباسهای سنتی تایلندی بر روی صحنه است.جالب است بدانید در این نمایش فیلها،خروسها،کبوترها،بزها وبوفالوهای آبی نقشهای مکمل را بازی می کنند!
دنبال کردن داستان نمایش آسان نیست والبته اهمیتی هم ندارد.لحظه های پر سر وصدا وخنده دار را میانپرده هایی آرام وزیبا قطع می کنند و نقش مهمی در انتقال احساسات دارند. پایان نمایش هم همچون نمای بیرون تئاتر خیره کننده است وبچه ها در هر سنی که باشند از آن لذت خواهند برد.
قیمت بلیط فقط برای دیدن نمایش برای هر نفر 1800بات(واحد پول تایلند) است.همچنین برای نمایش و شام بوفه برای بزرگسالان 2200 بات وبرای کودکان(4 تا 12 سال)2000بات می باشد. هزینه تمام بلیطها شامل دسترسی به پارک و دیگرجاذبه های فراوان آن است ، هر چند برای بعضی از امکانات پارک مانند فیل سواری بایستی هزینه اضافی بپردازید.
ساعات بازدید: 17 تا 23 به جز پنج شنبه ها که نمایش از ساعت 20:30 شروع می شود.
مکان: ساحل کالاما(Kamala Beach)
اگر مایل هستید در این برنامه شرکت کنید از هتل اقامت خود بخواهید که شما را نام نویسی کنند.

7-مناظر پوکت( Phuket Viewpoints ):


جزایر پوکت، نماها و مناظر بسیار زیبایی دارند که هر نقاشی را وسوسه می کنند تا بوم نقاشی و سه پایه خود را بردارد و از این مناظر نقاشی کند و خوشبختانه هم نیاز نیست برای رسیدن به اینجا ودیدن این مناظر ، نیمی از کشور تایلند را بپیمایید.حال غروب آفتاب باشد ، یا نمای 360 درجه از جنوب جزیره یا چشم اندازی از بالای شهر پوکت یا نمایی اجمالی از باریکه هی سبز وخرم جنگلهای استوایی باشد ، همه اینها در عرض چند دقیقه در دسترس شما خواهند بود.تنها چیزی که نیاز دارید خودرو سواری است.
دیدن این مناظر بستگی به سلیقه افراد دارد، بعضی ها دوست دارند سوار قایق شوند ومناظر داخل جزیره را از بیرون تماشا کنند،بعضی دوست دارند از فراز ابرها و از بالا به این مناظر نگاه کنند در حالی که بعضی ها دقیقا خلاف اینها هستند.پس بگذارید چند تا از اینها را انتخاب کرده و باهم ترکیب کنیم.بعضی از بهترین مکانها برای دیدن مناظر پوکت از این قرار هستند:
-دماغه فرومپ تِپ( Phromthep Cape in Phuket ): واقع در Nai Harn – Rawai
– منظره کارُن ( Karon Viewpoint in Phuket ): واقع در جاده بینKata و Nai Harn
-منظره از تپه Radar Hill ( Radar Hill Viewpoint in Phuket ): چگونه به آنجا برسیم؟ درجاده Chao Fa West ،در جاده Villa Zolitude بپیچید . Radar Hill در دو کیلومتری هتل واقع شده است.
– تپه Khao Rang در شهر پوکت( Khao Rang Hill ): واقع در شمال غرب شهر پوکت
-منظره پانوا(برج خااو خاد) : Panwa Viewpoint (Khao Khad Views Tower)
که نمایی 360 درجه از شرق وجنوب پوکت را به شما می دهد.
چگونه به آنجا برسیم؟از جاده Sakdidet رفته تا به دماغه Panwa برسید، پس از حدودا 3 کیلومتر در سمت راست جاده علامتی را خواهید دید که Khao Khad Views Tower به شما نشان می دهد.
-منظره ویندمیل( Windmill Viewpoint in Phuket ): واقع شده بر روی تپه ای که بین Ya Nui وساحل Nai Harnقرار دارد.

8-بوکس تایلندی( Thai Boxing or Muay Thai ):


یکی از محبوبترین ورزشهای تماشاگر پسند در تایلند که اکنون شهرت جهانی هم پیدا کرده است ورزش رزمی موی تای(Muay Thai) یا بوکس تایلندی است . خشونتها و تحرک این ورزش وقتی در تلویزیون به نمایش در می آید میخکوب کننده است و حتی تماشای آن به شکل زنده واز نزدیک هم ، تکان دهنده تر.
هیجان این ورزش زمانی دقیقا حس می شود که در کنار رینگ شاهد مسابقات این ورزش ملی تایلند باشید، در حالی که صدای فریاد وجیغ وتشویق تماشاگران با صدای کلارینت(قره نی) جاوه ای(Javanese clarinet)،طبل وسنج انگشتی(finger cymbal) از اول تا آخر مسابقه ترکیب می شود.برای گردشگرانی که در منطقه ساحلی Patong هستند، نمایش شبانه بوکس تایلندی به شکل اختصتصی در استادیومهای منطقه Soi Sai Namyen برگزار می شوند.
اگر نسبت به خشونت حساس نیستید،دیدن این ورزش از نزدیک ارزشش رادارد، تماشا از نزدیک، موسیقی پر سر وصدا ، مراسم سنتی که در اول هر مسابقه برگزار می شود وشرط بندیهای دیوانه وار که در اطراف رینگ واطراف استادیوم انجام می شود.
تاریخچه این ورزش به جنگهای تایلند با برمه در قرن 15 میلادی برمی گردد.قهرمان شماره یک این ورزش،شخصی به نام ‘Nai Khanom Tom است که گفته می شود به تنهایی 9 جنگجوی برمه ای را در یک شرط بندی برای آزادی شکست داد. نَقل است که یکی از پادشاهان تایلند به نام Phra Chao Seua(به معنی پادشاه ببر) در اوایل دوران سلطنت خود به شکل ناشناس در مسابقات موی تای به عنوان مبارز شرکت می کرد.
خشونت این ورزش نسبت به گذشته کمتر شده است تا خطر جراحت ومرگ را کمتر کرده باشند، اما هنوز هم جزو ورزشهای خشن شناخته می شود و آن را خشن ترین ورزش رزمی بدون سلاح می شناسند. این ورزش در بسیاری از مناطقی که گردشگران هستند برگزار می گردد اما بیشتر جنبه نمایشی دارد.
رابطه بین ورزشکار ومربی اش هنوز هم آیینی و سنتی است.پیش از آنکه مسابقه شروع شود، ورزشکار در رینگ رقصی را انجام می دهد که به آن ram muay می گویند.هنگام رقصیدن، مربی ورزشکار به او هدبندی می دهد تا به سرش ببندد.این طلسمی مقدس ضد چشم زخم است که پس از سالها از خودگذشتی افراد برای این ورزش، هنوز هم در مراسم ابتدایی این ورزش داده می شود.رقص با wai khru شروع می گردد یعنی هر ورزشکار در برابر مربی خود سه بار زانو زده وتعظیم می کند تا احترام خود را به او نشان داده باشد.وقتی این مراسم کاملا انجام شد،مبارزه شروع می شود.
هر مبارزه ای شامل 5 روند 3 دقیقه ای است.با شروع مبارزه، موسیقی هم با آن همراه می گردد و با حرکات داخل رینگ ،نیرو می گیرد.با حرکات مبارزه مبارزان، موسیقی فراز وفرود پیدا می کند.هر قسمتی از سطوح بدن ، اهدافی مناسب برای ضربه زدن به حساب می آیند والبته ورزشکار می تواند به هر جای بدن رقیب به جز سر او ضربه وارد کند.
از مشت زدن چندان استفاده نمی شود و بیشتر ضربه ها با پا وارد می گردند . بیشتر مسابقات با ضربه زانو یا آرنج به پایان می رسند.

No Hotels Found.

Choose hotels from back-end to show in this section.

No Destinations Found.

Choose destinations from back-end to show in this section.

Travellers Word (1)

tour

"بهترین مکان های گردشگری پوکت"
Tourist

Leave a Review

Write a Review about بهترین مکان های گردشگری پوکت

Our Recommendations

آژانس گردشگری حبیبی