نقشه ی بهترین مکان های گردشگری پاتایا

آخرین تورها

تورها

بهترین مکان های گردشگری پاتایا

Thailand,Pattaya
(میانگین 0 از 0 رای)
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
place-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-img

بهترین مکان های گردشگری پاتایا

منطقه “پاتایا”( Pattaya) منطقه ای ساحلی در شرق تایلند ، میزبان یک سری از جاذبه های مسحور کننده است که از جاذبه های سنتی تایلند تا ماجراجوییهای مدرن را در خود دارد.از گشت وگذارهای پر هیجان شبانه گرفته تا تمرکز گرفتن وآرامش معنوی داشتن در یک معبد مذهبی یا لذت بردن از قدم زدن در یک جنگل دست نخورده وانبوه.
این 10 جاذبه فرهنگی وتفریحی که در اینجا به شما معرفی می شوند، نمونه ای از بهترینها در نوع خود هستند که بعضی از آنها در تایلند بی همتا هستند و بعضی هم در کل دنیا نظیری ندارند.

1-Walking Streetخیابان


طولانی ترین وشلوغ ترین خیابان تایلند است و تنها تعدادی کمی مکان در بانکوک هستند که بتوانند از نظر میزان و تنوع مکانهای تفریحی با این خیابان رقابت کنند.تقریبا هر ساختمانی در این خیابان کلوپ یا رستوران می باشد.
یکی از چیزهایی که در مورد این خیابان رنگارنگ جالب است تنوع سرگرمیها است که می توان به مدت یک هفته و هر شب از آنها بهره برد، به طوری که هر بار می توانید جاذبه های جدیدی را در آن پیدا کنید.
مکان: پاتایای جنوبی، انتهای جنوبی جاده ساحلی
(Southern end of Beach Road, South Pattaya)

2-معبد حقیقت(Sanctuary of Truth)


معبد حقیقت بنایی چوبی به ارتفاع 105 متر است که کاملا از چوب ساج ساخته و به طرز ظریفانه ای کنده کاری شده است.ایده ساخت آن از مرد ثرتمند بلندپروازی بوده که سفارش ساخت موزه اِراوان (Erawan Museum ) و شهر باستانی ((Muang Boran)) در بانکوک را داد.این معبد، ترکیب غریبی از مذهب،فلسفه،هنر وفرهنگ است.این مکان نه به تنهایی یک معبد است و نه ترکیبی مشخص ازهر کدام از عناصر فوق. بهترین توصیفی که می توان برای این بنا گفت این است که بنای یادبودیست برای صنایع دستی تایلندو مکانی برای بازتاب آنها،کنده کاریها و مجسمه های چوبی و شگفت انگیز . معبد حقیقت ادای احترام به دیدگاه باستانی در مورد زمین،معلومات باستانی و فلسفه شرقی و بازتابی از آنهاست.
اینجا تنها مکانی در تایلند است که شما می توانید به دلفین ها ی شاد وبازیگوش نزدیک شده و با آنها دوست شوید .ممکن است در این معبد به راحتی گم شوید زیرا زمان قدم زدن در معبد محو ساختار ومجسمه های دیدنی آن خواهید شد و به تحسین کنده کاریهای ظریف و پرنقش ونگار وزیبای آن خواهید پرداخت که همه جای بیرون ودرون معبد قرار گرفته اند.
این معبد از فهم گذشته باستانی، رابطه زندگی با جهان،و اهداف جهانی زندگی در آرمانشهر با ما صحبت می کند . درون آن نیز سکوتی عمیق برقرار است که تحسین هر گردشگری را برمی انگیزاند.
در کاتالوگی که برای این معبد چاپ گردیده تاکید شده که در دوران معاصر به واسطه تسلط فرهنگ غربی و فرد گرایی خودخواهانه ،مذهب و معنویت و اخلاقیات کم رنگ شده و بشر به معنویت شدیدا نیاز دارد. این معبد محیطی معنوی معرفی شده است که در آن از عناصر مذاهب بودایی،برهمایی ، هندو وسایر عناصر فلسفی و روحانی استفاده شده است.
ساعات بازدید: هر روز 8 صبح تا 17
مکان: 206/2 Moo5 Naklua 12 Naklua Rd.,Banglamung
تلفن: +66 (0)3 836 7229
بهای بلیط: بزرگسالان 450 بات(واحد پول تایلند) و کودکان 225 بات

3-نمایشهای سنتی آلانکارِنگ(Alangkarn)


Alangkarn محلیست که در آن تئاترهای پر زرق و برق و پرخرجی برگزار می شود. در این برنامه ، تئاتر،نمایشهای سیرک،موسیقی زنده و کار نمایشی با استانداردهای صحنه بین المللی همه باهم عرضه می شوند.در این تئاتر جنبه هایی از تاریخ،فرهنگ و سنتهای تایلند به مدت 2 ساعت اجرا می گردندکه هم سرگرم کننده هستند و هم نمایشی وجذاب.
تنظیمات صحنه پرخرج و نمایشی از لباسهای رنگارنگ ارائه می شوند البته منتظر میزان زیادی از افکتهای صوتی و نوری باشید از نمایشهای لیزر رنگارنگ تا آتش بازی حیرت انگیز ودلربا و آکروباتیک معلق زنی وحرکات موزون و قصه گویی عالی وبی نظیر. بنابر گفته تماشاگرانی که دیدن این نمایش را تجربه کرده اند، این نمایش انتظاراتی را که از نامش به وجود می آید را برآورده می کند
مکان: پاتایا،جاده Sukhumvit

4-باغ استوایی نونگ نوچ و دهکده فرهنگی(Nong Nooch Tropical Garden & Cultural Village):


مساحت باغ استوایی نونگ نوچ 2.4 کیلومتر مربع است. اینجا پارکی است زیبا با تصاویر زیبا و به راحتی می توان یک روز تفریحی شما را پر کند.کل فضا بیشتر شبیه یک پارک موضوعی است با نمایشهای روزانه فرهنگی،رستورانها ومهمانسراها ، به علاوه منطقه ای وسیع که در آن باغهای موضوعی به صورت جداگانه به نمایش در می آیند. قدم زدن آهسته وبا تاءنی در میان باغهای گیاهشناسی همچون گردشی دور دنیا می باشد . باغهای بسیاری اینجا هستند که همگی مشهورند مانند باغ فرانسوی به سبک قرن 17 میلادی ، باز سازی استون هِنچ(مکانی باستانی در انگلستان) یا باغهایی با طرح دوره رنسانس اروپا.به همین اندازه، باغهای جذاب و مسحور کننده دیگری نیز در این مکان هستند . مانند باغهای کاکتوس یا باغهای درختان شیره دار، قلمستان ارکید، باغهای نخلهای استوایی،باغ گیاه بُنسایی(bonsai) و گیاه آرایی.
به خاطر وسعت زیاد این مجموعه،شما نمی توانید با پای پیاده تمام جاذبه های این باغها را ببینید. توصیه می شود یک دوچرخه کرایه کرده و به آرامی وبا خیال راحت در این مجموعه به گردش بپردازید، مخصوصا باغ گلهای ارکید را ازدست ندهید که در آن بیش از 670 گونه معمولی و پیوند خورده موجود هستند که بزرگترین مجموعه در تمام تایلند است.در باغ کاکتوس و باغ گیاهان شیره دار، شما گیاهانی با برگهای عجیب وشگفت انگیز و گلها وشکوفه هایی را خواهید دید که می توانید مطالب علمی فراوانی را از آنها یاد بگیرید.
از دیگر باغهای جالب ودیدنی این مجموعه باغهای گیاه آرایی شده،باغهای اروپایی، تپه پروانه(butterfly hill) و باغ استون هنچ هستند.به علاوه در “تالار فرهنگی تای(تایلند)”( Thai Cultural Hall) هر روز نمایشهای مختلفی همچون نمایش حرکات موزون تایلندی با نور وصدا، ورزش موی تای،طبل نوازی باستانی اجرا می شود.همچنین نمایش هنرنمایی فیلها(elephant talent show)
قایقرانی با قایق پدالی،فیل سواری و دوچرخه سواری از دیگر برنامه های این مجموعه می باشد.
ساعت بازدید: 9 صبح تا 17:00
مکان:جاده Sukhumvit Road(بزرگراه شماره 3)، کیلومتر 163
تلفن: +66 (0)38 429 321, +66 (0)38 425 748

5-بازار شناور پاتایا(Pattaya Floating Market):


بازار شناور پاتایا منطقه وسعتی به مساحت 100 هزار متر مربع داردو به چهار ناحیه تقسیم می شود.این 4 ناحیه ، نماینده وفروشنده 4 بخش اصلی کشور تایلند هستند(شمال،شمال شرقی،مرکز و جنوب). در اینجا، غذا خوریها، غرفه های فروش میوه،مغازه های فروش سوغاتی به تعداد زیاد و تعدادی گالری های هنری موجود هستند. همچنین هر بعد از ظهر یک نمایش فرهنگی در این بازار برگزار می شود.ارزش پولی این بازار 350 میلیون بات(واحد پول تایلند) میباشد وحدود 114 مغازه وفروشنده دوره گرد ،غذا، دسر و سایر غذاهای مخصوص از سرتاسر پادشاهی تایلند را با کیفیت اصل به فروش می رسانند.برای این که تجربه دیدار خوبی را از این بازار شناور داشته باشید،یک قایق همراه با قایقران را اجاره کرده تا گشتی در اطراف زده و معماری غنی تایلندی وزندگی در کنار رودخانه را ببینید.معمولا ظرفیت هر قایق 4 نفر است و با پرداخت کرایه ای اندک می توانید به مدت تقریبا 30 دقیقه بر قایق سوار باشید.
گشت وگذار و قدم زدن در بین صدها خانه که در هر ناحیه به شکل واستیل خاص همان ناحیه ساخته شده ، می تواند مفرح و دلنشین باشد. بیشترین جاذبه این بازار، غذاهای آن می باشد.در اینجا مقادیر فراوانی ، غذاهای تایلندی اصیل و دسرهای کلاسیک به عنوان نمونه موجود می باشند.مشخص ترین انها عبارتند از: انواع سوپ نودل، pad thai(نودل برنج که اندکی سرخ شده) kanom jean( ماکارونی باریک –ورمیچلی – برنج ) با انواع مختلف ادویه کاری ، ka nom krok(پنکیک نارگیل) foi thong(رشته های طلایی) و thong yip (زرده شیرین تخم مرغ)غذاهای فراوان دیگر. کارتهای پستال، صنایع دستی تایلند و اسباب بازیهایی با طرحهای باستانی که از چوب یا فلزات قالب بندی شده درست شده اند نیز به شکل وسیعی در بازار فروخته می شوند.
علاوه بر غرفه ها و مغازه های اغذیه فروشی ، فروشگاههای هم هستند که سایر جذابیتهای سرگرم کننده و آموزشی را به فروش می رسانند.در موزه کنده کاریهای چوبی ، تصاویر کنده کاری شده زیبایی به نمایش در آمده اند. اگر به عکاسی علاقه مند هستید،نمایشگاه مزرعه های گلهای آفتابگردان و محصولات دیگر کشاورزی را از دست ندهید.همچنین هر روز یک نمایش رایگان برگزار می شود که فرهنگهای 4 ناحیه را به نمایش می گذارد.بازار شناور پاتایا ، مکانی عالیست برای کسانی که می خواهند از شلوغی وهرج ومرج شهر پاتایا بگریزند و هر کسی که آن را ندیده ضروریست که گشت و گذاری در آنجا داشته باشد.
بازار شناور پاتایا در کنار جاده Sukhumvit Road به سمت Sattahip واقع است، تقریبا 2 کیلومتر دورتر از “دنیای زیر آّب پاتایا”( Pattaya Underwater World).
ساعات بازدید: 10 صبح تا 23
مکان:451/304 Moo 12, Sukhumvit Road Pattaya

6-گالری”هنر در بهشت”( Art in Paradise )


گالری”هنر در بهشت” دیداری مفرح از یک گالری هنری است که توانسته با استفاده از نقاشیهای سه بعدی بین هنر وتماشاگر نزدیکی و پیوند برقرار کند . این نقاشیها به گونه ای هستند که بین تماشاگر واثر تعامل به وجود آورده و برای او تفریح وخنده بسیاری را موجب می شوند. هنرمندان نقاش با استفاده هوشمندانه از سایه ها ونقشها ، تصاویر شگرفی را بر روی دیوارها نقاشی و خلق کرده اند که چشمان بیننده را فریب می دهند به گونه ای که مثلا گمان می کنیم که حیوانات دیوارها را شکسته اند ، دوستان بر روی آبشاری بلند و خروشان، تعادل خود را حفظ می کنند یا خرسهای قطبی تکه ای از نارگیل ما را می دزدند.گالری دربردارنده 100 اثر هنری مجزا در 10 بخش می باشد و موضوعات این تابلو ها شامل خطاهای دیداری،حیوانات وحشی، طبیعت، تمدنهای گذشته و آفرینش دوباره آثار هنری کلاسیک با موارد اضافه شده زیرکانه مانند پالیش ناخن صورتی درخشان بر یکی از زنان زیبای نقاشی دوره pre-Raphaelite یا مدادی که بر صورت تابلوی مونالیزا کشیده شده وشما می توانید حداقل برای چند ثانیه هم که شده لئوناردو داوینچی باشید!
در این مکان نه تنها به شما اجازه داده می شود که عکس بگیرید بلکه به عکاسی نیز تشویق می شوید، بنابراین خواهید دید که تایلندیهای بسیاری مثلا در تصویری از گذشته ملتشان عکس می گیرند. این گالری دیدارکنندگان را تشویق می کند تا خلاق بوده و با نقاشیها عکس بگیرند زیرا که نقاشیها بسیار شبیه عکس هستند. اینجا مکانی عالیست تا با خانواده، کودکانتان، دوستان و یا نامزدتان به تفریح بپردازید.
گالری در خیابان Pattaya 2nd Road واقع شده است هر چند درب ورودی آن 20 متر دورتر در خیابان Pattaya Soi 2 قراردارد. خیابان
Pattaya 2nd Road یک طرفه است بنابراین پیدا کردن “گالری هنر در بهشت” آسان خواهد بود ، گالری جنب میدان دلفین(Dolphin Roundabout ) و در شمال پاتایا واقع است.در ابتدای درب ورودی فروشگاهی است که بازدید کنندگان می توانند از آن رنگ، وسایل نقاشی و تابلوی نقاشی را طبق شماره آنها در گالری بخرند. همچنین کافه ای کوچک در آنجا قرار دادر که خوراک حاضری ونوشیدنی می فروشد.
گالری”هنر در بهشت” سرگرم کننده ترین گالری ای است که ممکن است شما در عمر خود دیده باشید به گونه ای که تجربه بودن در آن به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل می شود و بیننده را بخشی از هنر می نماید.
ساعات بازدید:9 صبح تا 21
مکان: No. 78/34 Moo 9, Pattaya 2nd Road, Nong Prue, Banglamung, Chonburi 20150
تلفن: 038 -424-500
بهای بلیط:500 بات برای بزرگسالان،300 بات برای کودکان(برای شهروندان تایلند 150 بات).

7-موزه Ripley’s Believe It or Not!:


رابرت ریپلی(Robert Ripley) کارتونیست ، کارآفرین و انسان شناس آمریکایی بود که کتاب و برنامه رادیویی و تلویزیونی معروفی داشت به نام “باور می کنید یا نه!” (Ripley’s Believe It or Not)وبا نگاه هنری به موضوعات عجیب و غیرعادی در جهان می پرداخت.
این مجموعه به نام او نامگذاری شده و اگر به اینجا بیایید تصور ودید شما نسبت به جهان تغییر پیدا خواهد کرد.
موزه ریپلی در طبقه سوم Royal Garden Plaza قرار دارد و به گونه ای طراحی شده است که بین سه چیز هماهنگی وتعادل برقرار کرده باشد: چیزهای عجیب، چیزهای تکان دهنده و چیزهای زیبا . شما چیزهایی را در اینجا خواهید دید که هرگز فکر نمی کردید بر روی زمین اصلا وجود داشته باشند

ویژگیهای این موزه:

وقتی به درون این موزه می روید واقعیات غیر معمول وعجیبی را در مورد دنیایی یاد می گیرید که در آن زندگی می کنید . چیزها یی را خواهید دید که اصلا انتظارش را ندارید مانند نقابی که از پوست واقعی انسان ساخته شده یا سر کوچک شده واقعی یک انسان یا وسایل اولیه شکنجه و مجسمه مومی از مرد چهار چشم ، بعضی واقعی وبعضی کپی هستند.
اما موارد غیر عادی وعجیب تنها چیزهایی نیستند که شما در این موزه خواهید دید.در این موزه جذابیتهای هنری هم وجود دارند مانند یک کشتی تایتانیک که برای ساخت آن بیش از یک میلیون چوب کبریت به کار برده شده است یا خودروی Jaguar مدل 1937 که در واقع یک قایق موتوریست.بعضی دیگر از جذابیتهای این مکان جدا از موزه عبارتند از:ماز بی انتها،تئاتر نمایشی 4 بعدی ریپلی،ماجراجویی در مکانهای متروک،موزه مجسمه های مومی Tussauds،شما می توانید یک روز کامل را در اینجا بگذرانید و زمانی که به خانه ونزد خانواده و دستان خود رفتید داستانهای شگفت انگیزی را تعریف کنید
ساعات بازدید: 11 تا 23:00
مکان: 3rd floor, Royal Garden Plaza, Pattaya Beach Road
تلفن: +66 (0) 38 710 294 to 8

8-معبد Wat Phra Yai (تپه بودای بزرگ)


برفراز تپه Pratumnak، بین Pattaya وساحل Jomtien، مجسمه زیبا وبزرگی از بودا به ارتفاع 18 متر واقع است که از بین درختان جنگل خود را نشان می دهد .مجسمه بزرگ بودا -که بزرگترین مجسمه بودا در این منطقه است-بارزترین مشخصه معبد Wat Phra Yai، است.این معبد در سال 1940 ساخته شد، یعنی زمانی که پاتایا چیزی بیش از یک دهکده ماهیگیری نبود.گروههای تور که به اینجا می آیند،مجسمه بزرگ بودا بی نهایت دوست دارند و به اینجا می آیند تا ساختار پیچیده مجسمه و مجموعه معبد را ببینند اما در عین حال برای مردم محلی که برای عبادت به این معبد می آیند،مورد احترام وتکریم است.علیرغم جمعیت زیاد، وجود تاجهای گل و بخور خوشبو که در فضا می پیچد، حسی معنوی وآرامشی عمیق در فضا هست که بازدید کنندگان را به دیدن مجسمه های کوچک بودا ، دیدن گذرای ساحل Jomtien و تالارخیمه ای(pavilion hall) ترغیب می کند. دیوارهای تالار خیمه ای به شکل زیبایی با موزاییکهای رنگی پوشانده شده اند.
راه پله هایی نیز که به سمت بالا و مجسمه بزرگ بودا می روند هم دیدنی هستند زیرا در دو طرف روی نرده ها ، دو اژدها که تمامی نرده ها را پوشانده اند.در پایین هر نرده یک مار افسانه ای هفت سر به نام Nagas است که از دهان اژدها بیرون آمده اند . در بالای تپه، بازدیدکنندگان دوست دارند که با هر مجسمه بودا عکسی بگیرند( هر مجسمه ژست خاصی دارد،نشسته، ایستاده یا خوابیده) که هر کدام نماد یک روز هفته می باشند.هر شخص محلی متناسب با روز تاریخ تولد خود به نزد همان مجسمه مخصوص آن روز برای عبادت می رود.هر چند برای رسیدن به این معبد بایستی فاصله ای را پیاده روی کنید، اما این مکان محبوب پیر وجوان است و پله ها مانعی برای رفتن آنها به معبد نمی باشند.
پیش رسیدن بر فراز تپه، در طول مسیر پله ها ، کسانی را می بینید که پرنده های بسیار کوچک را می فروشند که به شکل گروهی در قفس هستند.ادعای فروشندگان این است که با خریدن و آزاد کردن پرندگان ، شما کارمای خوب به دست می آورید. البته این کار در ذات خود خوب است ولی ما آن را توصیه نمی کنیم، زیرا هر چه پول بیشتری به این پرنده فروشان بدهید، آنها پرنده های بیشتری گرفته واسیر می کنند.خیلی بهتر است که کمکهای خود را به معبد ببخشید چه در معبد پایین پله ها چه در تالار خیمه ای بالای پله ها و کنار مجسمه بزرگ و لبخند زنان بودا. در عوض با دادن مبلغ اندکی خیریه،راهب برای شما دعای خیر می کند.یکی دیگر از فعالیتهای محبوب در این معبد، تکان دادن ریسمانیست که زنگهایی به ان بسته شده اند و به صدا در آوردن این زنگها با چوب می باشدکه اعتقاد بر این است که هر کسی این کار را تکمیل کند برایش خوش یمنی وبخت خوب به ارمغان خواهد آمد.
این معبد هم برای کسانی که اطلاعات فراوانی از بودا وبودیسم دارند جالب است هم برای کسانی که اطلاعات چندانی از آن ندارند. معبد Wat Phra Yai Templeدر 2 کیلومتری جنوب پاتایا واقع است ودیدار از آن رایگان است. با پرداخت 200 بات به اتوبوس مخصوص این خط ، می توانید به آنجا بروید. روبروی این معبد ، یک مجموعه معبد مقدس چینی که وقف کنفوسیوس و الهه مهربانی وشفقت -گوان این – ( Guan Yin ) گردیده و یک معبد تائو(Taoist)واقع هستند که پس از دیدار از معبد Wat Phra Yai Temple، می توانید به آنجا بروید.
مکان:تپه Pratumnak(دقیقا در بالای تپه واقع است).

9-پرواز میمون دراز دست(Flight of the Gibbon):


اگر به دنبال سرگرمی هیجان انگیز و مفید ودرعین حال بی خطر برای خود وخانواده خود هستید Flight of the Gibbonحتما سرگرمی خوبی خواهد بود. این سرگرمی چیزی نیست جز ورزش zip-line،ورزشی پر هیجان، در عین حال بی خطر همراه با دیدن مناظر جنگل زیبا وبکر. منطقه انجام این ورزش نزدیک بانکوک میباشد.
طول خط 3 کیلوتر است و در این خط دو ایستگاه در بین جنگلهای بارانی واقع هستند . این مقر در پارک ملی Chompoo بین بانکوک وپاتیا واقع شده و برای کسانی که به کارهای هیجان انگیز علاقه مند هستند ودوست دارند از درختی به درختی دیگر با سرعت بروند، سرگرمی جالبی خواهد بود.در کنار اینجا، Khao Kaew Safari قراردارد که بهترین منطقه محافظت شده برای حیوانات در تایلند است . گروههایی از حیوانات مختلف در فضای باز ومحافظت شده اینجا زندگی می کنند از جمله فیلها، کرگردنها والبته میمونهای دراز دست!
شما چه از پاتایا به بانکوک بروید چه بالعکس سرویسهای مخصوص ون شما را به آنجا می برند.این یک تفریح هیجان انگیزبه دور از شلوغی شهر است. در ابتدای ورود بایستی فرم بیمه را پرکنید البته شرکت برگزار کننده در این زمینه موفق بوده و تا به حال هیچ مورد تصادم یا مشکلی دیگر نداشته است.همچنین به شما DVD و کاتالوگ رایگان داده می شود.
در اینجا رنجرهای پارک از شما مواظبت می کنند و اتصالاتی به طناب وصل می شوند که شما را محکم نگه می دارند. رنجرها توصیه می کنند به هیچ عنوان وهرگز آنها را باز نکنید. سرعت شما هم بیش از 20 کیلومتر در ساعت نخواهد بود.فضای محیط دوستانه وصمیمی است.رستورانی هم در کنار دریاچه واقع گردیده است.
آخرین خش سفر نیز دیدار از پارک Khao Kaew Safari Park (محوطه محافظت شده حیوانات ) است. در اینجا می توانید به راحتی از میمونهای دراز دست وپرش آنها از درختی به درختی دیگر عکس بگیرید.در اینجا اسبهای آبی بالاو پایین مر روند و میرکتهای بامزه دائم روی پاهایشان می ایستند و اطراف را نگاه می کنند
ساعات بازدید: اولین گروه از ساعت 6 صبح هر روز کارشان آغاز می شود.توجه داشته باشید این مکان همیشه باز است اما ممکن است در آب وهوای بد بسته باشد
آدرس:Chonburi, Chompoo National Preserve, near Khao Kaew Safari (بین پاتایا و بانکوک)

10-کوه بودا(Buddha Mountain):


تصویر بودا در حالی که چهار زانو نشسته است ویک دستش برروی زانو و یک دست دیگرش بر روی رانش است، بر طرف شمالی کوه Khao Chi Chan کنده شده است .این کوه آهکی تک و تنها ، زمانی برای تامین مواد صنایع ساخت وساز محلی استفاده می شد.در سال 1996 میلادی برای بزرگداشت پادشاه تایلند، به توصیه او که بزرگ کشور تایلند محسوب می شد(Supreme Patriarch)تصویری از بودا به ارتفاع 109 متر وپهنای 70 متر بر روی این کوه کنده کاری و با طلا پر شد زیرا عقیده اش بر این بود که این کوهی زیبا و خوب وکامل است که بایستی از آن استفاده مناسبی شود.
طرح بودا ابتدا در رایانه طراحی شد و سپس با استفاده از لیزر بر روی کوه Supreme Patriarch کشیده شد.کارها در شب انجام می گرفت نا نور لیزر به خوبی دیده شود. در طول روز تصویر فیکس(ثابت) و تنظیم می شد.نهایتا با تمام شدن کار، با طلا پر شد.
محیط اطراف این کوه یکی از جاذبه های طبیعی این منطقه است. این کوه در جنوب پاتایا قرار دارد و با جاده Sukhumvit Road می توان به آن رسید . باغهای استوایی Nong Noochو پارک آبی آمازون کارتون نت ورک (Cartoon Network Amazone Waterpark) در نزدیکی این کوه قرار دارند . در کیلومتر 6 جاده هم به مناظر زیبای طبیعی بر می خورید. با هزینه حدودا 500 بات می توانید با یک تاکسی،اتوبوس یا حتی موتور سیکلت به آنجا بروید که از مرکز پاتایا، بیشتر از 20 الی 30 دقیقه طول نمی کشد.
ساعات بازدید:8 صبح تا 17:00

هتلی پیدا نشد!

هیچ هتل قابل اقامتی برای این مکان پیدا نشد.

مقصد مرتبطی یافت نشد!

هیچ مقصد گردشگری مرتبط با این مکان پیدا نشد.

No Travellers Word

Leave a Review

نوشتن نظر برای: بهترین مکان های گردشگری پاتایا

مکان های گردشگری پیشنهادی

آژانس گردشگری حبیبی