نقشه ی بهترین مکان های گردشگری وارنا

آخرین تورها

تورها

بهترین مکان های گردشگری وارنا

Bulgaria,Varna
(میانگین 0 از 1 رای)
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
 • place-img
place-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-img

بهترین مکان های گردشگری وارنا

وارنا سومین شهر مهم بلغارستان،بندری در ساحل دریای سیاه، بیش از یک قرن است که مرکز تفریح تابستانی برای همه بلغاریها و یک مکان تفریحی با شکوه برای گردشگران جوان بوده است.البته نه فقط جوانها،که مردم در هر سنی که باشند از مراکز تفرحی وارنا لذت خواهند برد.
قدیمی ترین گنج طلای جهان،در موزه باستان شناسی این شهر قرار دارد واگر این هم شما را قانع نمی کند ، شما می توانید صخره های طبیعی و شگفت انگیز را ببینید، در یک بیابان واقعی قدم بزنید،به گذشته سفر کرده و به دوران کمونیسم در بلغارستان سفر کنید و روزهای خوشی را در سواحل خنک دریای سیاه بگذرانید.
در اینجا 15 کار از بهترین کارهایی را که می توانید در وارنا انجام دهید،به شما معرفی می کنیم:

1-باغ دریایی(The Sea Garden):


یک پارک بسیار بزرگ که در امتداد ساحل دریا قرار داشته و به شکل راهی در درون شهر،پایان می پذیرد.باغ دریایی بنایی ملی از معماری در فضای باز و خارجی می باشد.اینجا مکانیست که شهروندان وارنا،برای تمرکز و آرامش می آیند وهمچنین جذابیتهایی را مانند مرکز دلفینها و باغ وحش را برای خانواده ها را دارد.
درباغ دریایی چیزهای زیادی برای دیدن و کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد،اما برای روزی که از انجام این کارها خسته شده اید،هیچ چیزی آسایش بخش تر از این نیست که در قسمتی از این منطقه به گردشگری بپردازید که در کنار باغچه های گل و در سایه درختان نخل و سایه درختان برگ ریز در زمستان قرار دارد.
در مسیر پیاده روی خود می توانید مجسمه “یوری گاگارین”(اولین انسان فضا نورد ) را در خیابان “فضانوردان” ببینید:یوری گاگارین خود در سال 1961 در برابر جمعیت زیادی این قسمت از باغ را افتتاح کرد.

2-موزه باستانشناسی(Archaeological Museum):


میراث رومیها برای شهر وارنا ،گنجینه ای با ارزش از صنایع دستی می باشد که به این شهر بخشیده اند.اما در صدر این موزه،نمایشگاه طلای وارنا قرار دارد که بایستی حتما آن را دید.این چیزیست که بیشتر بازدیدکنندگان اینجا،به دیدش می آیند.مجموعه ای از طلا واشیاء قیمتی که از Necropolisشهر وارنا به دست امده است،جایی که قدمت قبرهای Thracianبه 6500 سال پیش بر می گردد.این موضوع گنجینه طلای وارنا را به قدیمی ترین گنجینه طلا در دنیا تبدیل کرده است.این گنجینه های دستی تمام دنیا را درنوردیده و در بردارنده مقادیر زیادی جواهرات،ظروف و سایر وسایل تزئینی می باشد.یکی از مقبره هایی که در Necropolis، که احتمالا به یک رئیس قبیله یا یک کشیش تعلق داشته،با یک ونیم کیلو طلا پر شده بود!

3- صومعه Aladzha(Aladzha Monastery):


دقیقا بیرون از حومه شمال شرق وارنا،یک مجموعه مبهوت کننده از صومعه های ارتدوکس واقع در غاری وجود دارد که قسمتی از یک محوطه طبیعی حفاظت شده است و دقیقا در برابر یک ساحل قرار دارد.این غارها ساخته دست بشر هستند و عمدا بر روی یک صخره 25 متری از جنسkarst(ناحیه ای که از سنگ های آهکی پر سوراخ و شکاف های ژرف پوشیده شده است و جوی ها و غارهای زیرزمینی دارد)تراشیده شده اند.یک علت ساختن این صومعه در چنین جایی به خاطر این بوده که جای پای محکمی برای رفتن داشته باشند. داخل صومعه موزائیک کاری بسیار زیبایی وجود دارد که هنوز به خوبی سالم و دست نخورده باقی مانده و نقاشی دیواری که تا اندازه ای از بین رفته است.از اینجا می توانید یک پیاده روی کوتاه در جنگل داشته باشید تا به دو دخمه برسید.

4-کلیسای جامع وارنا(Varna Cathedral):


گنبد مسی و درخشان این کلیسای باشکوه ، یکی از صحنه های زیبای کارت پستالی این شهر را ساخته است.
کلیسای جامع وارنا،کوتاه زمانی پس از رهایی بلغارستان از امپراطوری عثمانی توسط روسها در اواخر قرن 19 میلادی ساخته شد.
مدل آن از کاخ Peterhofدر سنت پترزبورگ برداشت گردیده است.بیشتر از نیمی از تماثیلی که در دهانه غار مانند این کلیسا می بینید را تزار روسیه Nicholas IIدر اوایل قرن بیستم به این کلیسا هدیه کرده است، وبیشتر اشیاء تزئینی دیگر موجود در این کلیسا در طول جنگ به آن اضافه شده اند.مثلا پنجره های رنگی بسیار بزرگ آن در دهه 1960 میلادی نصب شدند.

5-موزه پارک نبرد وارنا(Battle of Varna Park Museum):


این موزه نمایشگر مکانیست که نقشی بسیار مهم در اواخر درون وسطی در اروپا داشته است.در وارنا،در سال 1444 میلادی،ارتش مسیحی لهستانی-اتریشی از سپاهیان سلطان عثمانی،مراد دوم شکست خوردند.این شکست، به مدت چند قرن موجب تسلط امپراطوری ترکها بر این منطقه گشت که تا اواخر قرن 19 میلادی به درازا کشید.
این پارک در غرب وارنا قرار داشته و ساختمانهای آن تبدیل به نمایشگاهی دائمی از سلاحها و زره های قرن 15 میلادی گردیده که پس از جنگ جمع آوری گردیده اند.
پیشنهاد می کنیم زمانی را برای گردش در سایر نقاط این پارک بگذارید،زیرا مقبره های قدیمی شهر و نیز سنگ قبرهای باستانی از Thracianمتعلق به 4000 سال پیش از میلاد مسیح در تپه های این پارک قرار دارند.

6-جنگل سنگی(Stone Forest):


اندکی دورتر از میدان نبرد،در تنها بیابان بلغارستان،پدیده ای طبیعی و عجیب وجود دارد.جنگل سنگی،دشتی مملو از ستونهای سنگی است که بعضی از آنها 7 متر ارتفاع دارند و در دشتی به وسعت 13 کیلومتر مربع قرار گرفته اند.این ستونهای سنگی تو خالی بوده و توسط پروسه ای به نام “متان اکسیدان” و ارگانیسمای کوچک به وجود آمده اند،اما باورش دشوار است که اینها به دست انسانها ساخته نشده اند.
ستونها ارزش تماشا را دارند در عین حال شما می توانید نگاهی به گوشه کنار این بیابان داشته باشید که به غیر از بیابان Tabernas در اسپانیا،تنها بیابان قاره اروپا به حساب می آید.

7-حمامهای رومی وارنا(Varna Roman Baths):


در جنوب شرقی شهر وارنا،مجموعه ای از حمامهای رومی واقع هستند که زمانی به شهر Odessus تعلق داشتند. این حمامها متعلق به سال 100 پس از میلاد می باشند.آنها در میان بزرگترین چشمه های آب گرم رومی هستند که هنوز در اروپا باقی مانده اند و فقط 2 مورد از آنها در بیرون از شهر رم قرار دارند. بلندای یک قسمت از ساختمان،25 متر است و می توانید اشیاء اصلی به جا مانده از آن دوران را ببینید.
همچنین در آنجا،باقیمانده های typocaust را خواهید دید که به وسیله شبکه ای از لوله کشی های زیرزمینی،حمام را داغ می کردند. با بالا رفتن از راه پله ها می تواند دیدی کامل از کل فضای اطراف داشته باشید و حمام نیز در شب،وقتی که در غرق در نور می شود،فراموش ناشدنیست.

8- موزه گذشته(Retro Museum):


در گذشته ای نه چندان دور،موزه گذشته ، در دوران کمونیسم،بر روی شهر وارنا سایه انداخته بود.این موزه در Grand Mall واقع شده و بسیاری از جنبه های زندگی روزانه و تفکر برانگیز در قرن بیستم را به نمایش گذاشته است.از جمله این وسایل عبارتند از سیگارهای بلغاری،وسایل آشپزخانه،انواع جارو برقی ووسایل آرایشی.این وسایل در کنار مجسمه های مومی از افراد مشهور قرار دارند مانند خواننده Emil Dimitrov
و البته Todor Zhivkov رئیس دولت بغارستان در آن زمان.اما جذابیت اصلی در اینجا،مجموعه ای از 50 مدل خودرو از آن دوران است، که اعضاء حزب کمونیست از آنها استفاده می کردند.

9-باغ گیاه شناسی دانشگاه(University Botanical Garden):


اگر شما تمامی بستگان خود را به وارنا بیاورید،این مکان بهترین جا در وارنا است که می توانید در یک بعد از ظهر با همه آنها به اینجا بروید.
شما می توانید از محیط آرامش بخش این پارک وباغ 360 هکتاری،دیداری داشته باشید، در آن گشت و گذاری ساده داشته یا در سایه های درختان آن به پیک نیک بروید.باغ گیاه شناسی دانشگاه،در سال1977 افتتاح شد ودر بردارنده 300 نوع گیاه و درختچه است.
اگر در اوایل تابستان به اینجا بیایید،در این باغ منظره بسیار زیبایی از 250 گونه زنبق وسوسن و 30 گونه رز، در حالی که هنوز غنچه هستند را ببینید.

10-صخره های شگفت انگیز(The Wonderful Rocks):


درسال 1949،دولت وقت این صخره های عجیب وغریب،به عنوان”پدیده طبیعی ملی”مفتخر کرد. این مکان،همانند جنگل سنگی،فضاییست که تا دیده نشود،باور نمی شود.چیزی که در این جا قابل وصف است،ستونهای صخره ای باریک به ارتفاع 50 متر هستند که همچون برجهای خیالی عظیم، در کناره رودخانه جای گرفته اند.
صخره ها از جنس آهک بوده و شکلهای غریب آنها نیجه فرسایش تدریجی توسط آب وباد هستند.
صخره نوردان،عاشق این پرتگاهها هستند، هر چند اگر یک رهگذر معمولی هم باشید،با گذر از تونلهایی که در زیر آنها می باشند،از دیدن مناظر عالی ودیدنی این صخره های سوزنی شکل،لذت خواهید برد.

11-مجموعه Barite (Barite Complex):


این جذابیت غیر معمول،هم به گردشگران وهم به ساکنین وارنا یاری می رساند تا زندگی قدیمی بلغاریها را از نزدیک لمس کنند.شاید بهترین توصیف این باشد که اینجا یک موزه طبیعی سرباز است که می توانید در آن بمانید.در اینجا 5 خانه سنتی وجود دارند،به علاوه یک رستورانی که از سنگها و چوبهای محلی ساخته شده است.
همچنین می توانید منطقه ای را ببینید که در آن ابزار آلات و لباسهای معمول و سنتی در موزه قوم شناسی آن قرار دارند و همچنین می توانید در آن رقصها و آوازهای محلی و آیینهای مختلفی را ببینید که در فرهنگ فولکلور(مردمی) بلغارستان ریشه دارند.
این مجموعه در یک محیط روستایی واقعی،در کنار یک رودخانه ودر زیر تپ های سبز قرار دارد، با گله هایی که در سرتاسر آن پراکنده اند و حتی شیری تولید می کنند که از آن ماست رستوران تهیه می شود.

12-موزه تاریخ پزشکی(Museum of the History of Medicine):


تنها جاذبه دانشگاه وارنا،فضاییست که به موزه تاریخ پزشکی شبه جزیره بالکان اختصاص داده شده است.این موزه فقط برای پزشکان تازه کار نیست بلکه یک تاریخ نگاری از طبابتهای پزشکی ، از دوره باستانی Thrace بلغارستان تا دوره یونان و روم باستان و روزهای اولیه استقلال بلغارستان می باشند. هر دوره ای نیز با صنایع دستی معتبر متعلق به همان دوره نشان داده شده است که در حفاریهای محلی کشف شده اند.در این موزه تعداد 4000 کتاب پزشکی موجود است به علاوه نمایشگاه تاریخ طبیعی که خط زمانی پیشرفت انسانها را در این منطقه نشان می دهد. همچنین تاریخ پزشکی مدرن نیز به نمایش در آمده است،مانند ماشینهای عکسبرداری با اشعه ایکس و اسکنرهای مافوق صوت.

13-ایگزینوگراد (Euxinograd):


این مکان زمانی یک صومعه بود،اما در زمان نوسازی بلغارستان(Bulgarian Revival) رئیس حکومت،شاهزاده فردیناند اول،مهندسان فرانسوی را استخدام نمود تا باغهای رسمی را در اطراف کاخ ویلایی خود که به سبک فرانسوی بود را طراح کرده وبسازند.او برای محوطه باغ گیاهانی مانند سرو آتلانتیک(Atlantic cedar) را از خارج از کشور وارد نمود، وگلخانه هایی را بنا کرد تا در زمستان گیاهان خارجی مانند نخل را در ان بنا سازد ، همچنین در سردابه تغییر شکل داده شده این صومعه،شراب سازی را برپا نمود و برا کامل شدن آن کارخانه بطری سازی را نیز در کنار آن ساخت.
امروزه این کاخ،اقامتگاه زمستانی رئیس جمهور بلغارستان است ، اما بازدید کنندگان می توانند در باغ و در کنار درختان آن قدم بزند و بیشتر ساختمانهای بیرونی کاخ را ببینند.

14-سواحل شنهای طلایی(Golden Sands):


در تابستان دمای هوا به شدت افزایش می یابد،اما خوشبختانه می توانید با خودروی شخصی یا با اتوبوس به تفرجگاه ساحلی در کناره دریای سیاه بروید که فاصله چندانی با وارنا ندارد.
یکی از این مناطق،ساحل آرام و خانوادگی Nirvana است که طبیعی و دست نخورده باقی مانده است.
ساحل تفرجگاهی اصلی،تا اندازه ای شبیه سواحل مدیترانه است که آپارتمانهای بلند مرتبه و هتلهای آن در کناره سواحل شنی آن با رنگ طلایی قرار دارند.

15-شهر بازی وارنا(Amusement Park Varna):


مکانی مناسب برای کودکان،شهر بازی وارنا قسمتی از باغ دریایی است و به کودکان کمک می کند تا قسمتی از انرژی اضافه خود را بسوزانند!
در اینجا،مجموعه ای از سواریها و جاذبه های دیدنی وجود دارند،مانند رولر کاستر کوچک،چرخ وفلک،ماشین برقی،دریاچه ای با قایقهای پارویی،چرخ و فلک بزرگ، ترامپولین با نوعی ماشین و طناب صخره نوردی که کودکان دوست دارند ساعتها با آن سرگرم باشند.
این پارک برای بچه های بزرگتر و نوجوانان چندان جذاب نیست اما برای اعضای کم سن وسالتر خانواده ، مکانی ایده آل است.

هتلی پیدا نشد!

هیچ هتل قابل اقامتی برای این مکان پیدا نشد.

مقصد مرتبطی یافت نشد!

هیچ مقصد گردشگری مرتبط با این مکان پیدا نشد.

Travellers Word (1)

"بهترین مکان های گردشگری وارنا"
Amirhosein.vali

Leave a Review

نوشتن نظر برای: بهترین مکان های گردشگری وارنا

مکان های گردشگری پیشنهادی

آژانس گردشگری حبیبی