Map of بهترین مکان های گردشگری مالدیو

آخرین تورها

بهترین مکان های گردشگری مالدیو

Maldive
(Average 0 of 1 Ratings)
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
place-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-img

بهترین مکان های گردشگری مالدیو

مالدیو(Maldives) یا آنچنان که معروف است جزایر مالدیو(Maldive Islands) در اقیانوس هند واقع شده و از 26 جزیره مرجانی تشکیل شده است. جزیره مالدیو، مجموعه جزایری است با دریای آبی عمیق و صخره های مرجانی زیر آب،سواحل شنی سفید و گیاهان متنوع.اینجا بهشتی زیباست که مردم می توانند روزهای طولانی برای استراحت و تمدد اعصاب در آن به سر برند.مالدیو مکانی عالیست برای شنا وغواصی و گشتن در زیر آب در حالی که هزاران ماهی رنگارنگ در اطراف شما و صخره های مرجانی شنا می کنند.سواحلش همیشه بر روی عموم باز هستند آنچنانکه بهشتی آرام وزیبا را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده اند.در اینجا 10 مکان و جاذبه از بهترینهای مالدیو را به شما معرفی می کنیم:

1-جزیره Utheemu Ganduvaru :


اینجا مکانی تاریخست که سلطان محمد تنکوروفان (Sultan Mohamed Thankurufaan) در آن اقامت و سکنی گزیده بود.این مکان تاریخی در Utheemu واقع شده که جزیره ای مسکونی در شمال مالدیو است.سلطان محمد تنکوروفان را به عنوان یکی از قهرمانان مالدیو می شناسند و مردم مالدیو برای او احترام بسیاری قائلند به خاطر اعمال قهرمانانه اش و این که مردم کشورش را از دست استعمارگران پرتغالی نجات داد.

2- اقامتگاه جزیره بیادهو(Biyadhoo Island Resort):


یکی از آرام ترین جزایر مالدیو،مکانی آرامش بخش که یکی از بهترین مکانهای مرجانی در مرکزغواصی پادی(PADI Dive Center) در مالدیو می باشد.در اینجا ورزشهای آبی بسیاری عرضه می شود مانند شنا و غواصی و مانند اینها.در این منطقه بیش از 35 نقطه برای غواصی در اختیار شما قرار می دهد و بسته به جریان آب و شرایط ، شما می توانید به شیوه های متفاوت غواصی کنید .چه بخواهید غواصی کنید و چه بخواهید در مکانی آرام و خلوت،استراحت و تمدد اعصاب نمایید ، جزیره بیادهو مکانی مناسب می باشد.با امکانات ، پذیرایی و سرو غذای عالی،این جزیره یکی از مکانهاییست که بایستی حتما در لیست سفر خود قرار دهید.

3- مسجد قدیمی جمعه (Hukuru Miskiiy):


مسجد Hukuru Miskiiy که به مسجد قدیمی جمعه نیز معروف است ، قدیمی ترین مسجدیست که می توانید در مالدیو پیدا کنید.نمای داخلی آن ، باشکوه و دیوارهای آن از سنگهای مرجانی است که الگوهای مختلف کنده کاری و نوشته هایی به زبان عربی بر آن حک شده که همگی واقعا قابل توجه هستند.همچنین مقبره هایی در آن وجود دارند که به یاد سلاطین ،قهرمانان و اشراف مالدیو بنا شده اند . فضای آرام و آرامش بخش این مکان،فضایی عالی را به وجود می آورد تا بازدید کنندگان بتوانند فرهنگ اسلامی ای را کشف کنند که مردم مالدیو از آن پیروی می نمایند.

4- موزه ملی(National Musuem):


موزه ملی مالدیو در Male واقع شده است. در ساختمان این موزه ، انواع مختلف وسایل تاریخی ساخته دست انسان جای گرفته اند که تاریخ این کشور را به نمایش می گذارند.درگذشته موزه اصلی یک ساختمان 3 طبقه قدیمی بود که در واقع باقیمانده کاخ سلطنتی به حساب می آمد.ساختمان جدید موزه را دولت چین طراحی و ساخته است و بنا بر اعلام رسمی موزه ملی در 26 جولای 2010 ،وسایل تاریخی از آنجا به این ساختمان جدید منتقل شدند . اگر مایلید که درباره ساخته های تاریخی دست انسان در این جزیره وتاریخچه غنی آنها بدانید،دیدار از این موزه را توصیه می کنیم.

5- صخره های مرجانی اچ پی(HP Reef):


به آبها و صخره های مرجانی شگفت انگیز مالدیو بر می گردیم.اگر به دنبال مکانی برای غواصی می گردید ، صخره های مرجانی اچ پی (HP Reef) یکی از بهترین مکانها برای غواصی است که می توانید در آن انواع متفاوت و عالی صخره های مرجانی در شکلهای مختلف و ماهیهای رنگارنگ را ببینید.اینجا یک مکان دریایی حفاظت شده می باشد که در جزیره مرجانی شمالی Male واقع شده است. اگر دوست دارید انواع مختلف زندگی دریایی را در زیر دریای عمیق وآبی ،از نزدیک ببینید ، اینجا همان مکان است.

6-صخره های مرجانی بنانا(Banana Reef):


همچنین در جزیره مرجانی شمالی Male، صخره های مرجانی بنانا(Banana Reef) قرار دارند که بیشتر از هر صخره مرجانی دیگری در آنجا غواصی می شود.این صخره های مرجانی را بنانا می گویند زیرا شکل آن همانند موزیست که به طول 300 متر از شمال به سمت جنوب کشیده شده است.بارزترین مشخصه این صخره های مرجانی،زندگی آبزیان دریایی آن است گونه های ماهیانی همچون Napoleon Wrasse،Moray Eels، و گونه نادری چون Bannerfish. وجود تعداد بیشماری ماهی با رنگها و اندازه های مختلف و امکان غواصی با استفاده از جریان آب(drift dives) این صخره های مرجانی را به یکی از بهترین مناطق غواصی در مالدیو تبدیل کرده است.

7- Manta Point


یکی دیگر از نقاط غواصی مالدیو Manta Point است.شما می توانید در این منطقه غواصی کرده و ازدیدن ماهیهای manta rayلذت ببرید در حالی که ماهیهای wrasse از آنها تغذیه نموده و بدنشان را تمیز می کنند.ماهیهای manta ray بسیاری را خواهید دید که در کنار صخره های مرجانی عظیم شنا می کنند و منتظرند تا برای تمیز شدن ،نوبتشان برسد.پس از این که تمیز شدند، با وقار و زیبایی راه خود را پیش گرفته و شنا کنان به سمت آبهای کم عمق می روند تا از پلانکتونها تغذیه کنند و در آنجاست که شما می توانید آنها را از نزدیک ببینید.چه شما غواص حرفه ای باشید چه آماتور ، غواصی در Manta Point ، تجربه ای هیجان انگیز و بی همتا خواهد بود.

8-جزیره آلیماتا(Alimatha Island):


جزیره آلیماتا بر روی جزیره مرجانی Vaavu و در شرق مالدیو قرار دارد.این جزیره جاییست که سفرگردشگران به مالدیو را تکمیل می کند زیرا که امکانات غواصی در سطح و کلاس جهانی، غواصی snorkeling در فضای آکواریوم مانند و ساحلی با امکانات کامل و مجهز را عرضه می نماید.
جزیره ،خود پوشش گیاهی غنی و سبزی دارد که ساحل جزیره آن را در بر گرفته است و مکانهای خارق العاده بسیاری را نیز دارد؛و چیزهای بسیار دیگری که هنگام گردش در جزیره کشف خواهید کرد. در مجموع این جزیره با امکاناتش شایسته دریافت 5 ستاره می باشد.

9-اقامتگاه اسپا جزیره سان(the Sun Island Resort and Spa):


این جزیره بر روی جزیره مرجانی آری جنوبی(South Ari Atoll) واقع شده است.گلهای شگفت انگیز استوایی،فضای سبز زیبا،و دریاچه های مرجانی( lagoons ) خارق العاده که قلب شما را تسخیر می کنند.این جزیره را لوکس ترین جزیره مالدیو می دانند با هتل ویلاهایی که با امکانات مدرنشان برایتان راحتی را به ارمغان می آورند.خانه های یک طبقه بالکن دار(bungalow) در سواحل مختلف که بر روی آبهای ساحلی ساخته شده اند و می توانید از بین آنها انتخاب کنید.این خانه ها زندگی راحتی را برای شما در این جزیره فراهم می کنند.

10-مرکز غواصی Bluetribe Moofushi


بهترین مکان برای غواصی و زندگی دریایی در مالدیو،مرکز غواصی Bluetribe Moofushi است که بهترین امکانات را برا ی فعالیتها و ورزشهای آبی دارد ماننداسکی بادی(windsurfing) ، انواع غواصی،قایق سواری با کایاک،کاتامران(catamarans)،قایقهای پدالی و فعالیتهای بسیار دیگر.همچنین جزیره Moofushi به خاطر سفرهای توریستی کوتاهش معروف است،که در آن می توانید از آبهای ساحلی جانورانی مانند وال کوسه(whale shark)، manta raysو ماهیهای گوناگونی را ببینید .چه بخواهید سفری رومانتیک داشته باشید و چه بخواهید زندگی و سنت دریایی مالدیو را کشف کنید و از سفر خود به مالدیو لذت برده و خاطرات خوشی را داشته باشید،سفر به این جزیره مطمئنا سفری فراموش نشدنی در زندگی شما خوهد بود.

No Hotels Found.

Choose hotels from back-end to show in this section.

No Destinations Found.

Choose destinations from back-end to show in this section.

Travellers Word (1)

tour

"بهترین مکان های گردشگری مالدیو"
Tourist

Leave a Review

Write a Review about بهترین مکان های گردشگری مالدیو

Our Recommendations

آژانس گردشگری حبیبی