Map of فعالیت های جذاب در بانکوک

آخرین تورها

فعالیت های جذاب در بانکوک

Thailand,Bangkok
(Average 0 of 1 Ratings)
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
place-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-img

فعالیت های جذاب در بانکوک

8 فعالیتی که در اینجا معرفی می شوند ، ترکیبی از فعالیتهای فرهنگی وتفریحی در بانکوک هستند . باید بگوییم بانکوک، مصداق کامل این ضرب المثل است: ” هر چه خوبان همه دارند تو یکجا داری!” بانکوک شهریست که ترکیبی مسحورکننده از مکانها، صدا ها و رایحه های عجیب و غریب و شگفت انگیز در آن است. پس برای دیدن این جاذبه ها وقت کافی بگذارید:

1-قصر بزرگ در بانکوک (The Grand Palace in Bangkok)


در این مجموعه قصر، چندین بنای دیدنی و مسحور کننده قرار دارد از جمله Wat Phra Kaew,
، که معبدی کوچک،مشهور وبسیار مورد احترام و متعلق به قرن چهاردهم میلادی است .Emerald Buddhaمعبد
خرقه ای که بر روی مجسمه بودا قرار دارد در هر فصل به دست پادشاه تایلند عوض می شود و بدین ترتیب هر بار مناسبت مهمی در تقویم بودایی شکل می گیرد.از اوایل قرن بیستم به بعدپادشاهان تایلند دیگر در این قصر زندگی نکرده اند اما مجموعه قصر هنوز استفاده می شود تادر آن همه آیینهای مهم و اتفاقات خوشایند را تاکید بنهند.

طرح و موقعیت قصر بزرگ:

صحن بیرونی قصر که نزدیک ورودی قرار دارد، قبلا به عنوان جایگاه بخشهای دولتی بود و پادشاه در آنجا به امور مملکت ، ارتش و خزانه رسیدگی می کرد.معبد Emerald Buddha در گوشه ای از این صحن قرار گرفته است.صحن مرکزی جایی بود که در آن پادشاه اقامت داشت و تالارها در آن قرار داشتند.پادشاه در آنجا به بررسی امور اقتصادی مملکت می پرداخت.. فقط دوتالار از تالارهای پادشاهی بر روی عموم باز هستند و شما می توانید با دیدن ظرافت کاریهای نمای این قصر ها و ساختار شگفت انگیز آن لذت ببربد.
در صحن داخلی،پادشاه و همسران ودخترانشان زندگی می کردند. هر چند امروزه دیگر پادشاه در آن زندگی نمی کند اما هنوز هم دربهای آن بر روی عموم بازدیدکنندگان بسته است. معبد کاملا فضایی شرقی دارد اما قصر بیشتر ملهم از سبک معماری اروپاییست(البته به جز سقف آن). از مکانهای دیدنی دیگر این قصر تالارهای Boromabiman، Amarindaو Hall of Justice. هستند.

تالارهای پذیرایی و مهمانی سلطنتی:

در حال حاضر،تالار داخلی برای مناسبتهای مهم و رسمی همچون مراسم تاجگذاری استفاده می شود.همچنین یک تخت سلطنتی آنتیک به سبک شرقی نیز در آن است و پیشتر از این استفاده می شد اما امروزه از تختی به سبک غربی استفاده می شود.عموم بازدیدکنندگان اجازه دارند به اتاق پذیرایی که به سبک اروپایی است یا تالار قصر بزرگ (Chakri Maha Prasat) وارد شوند.پس از آن به تالار Dusit Hall خواهید رسید که شاید از نظر معماری، بهترین در سبک خودش باشد و همچنین موزه ای از اشیای بازگشته ، متعلق به این قصر که مدلها و تصاویر فراوانی از بودا را دارند.

یک نکته مهم در مورد این قصر:

این منطقه، در مورد لباس پوشیدن ، قوانین سختگیرانه ای دارد.قصر بزرگ به همراه معبدش Emerald Buddha، مقدس ترین مکانهای تایلند هستند.بازدیدکنندگانی که اجازه ورود به معبد را می یابند باید به شکل مناسب ودرخوری لباس بپوشند.مردها بایستی شلوار پارچه ای بلند و پیراهن آستین دار بپوشند( تاپ حلقه ای tank top نپوشند، کفش بپوشند واگر صندل یا دمپایی به پا کرده اند،حتما جوراب بپوشند، به عبارت دیگر پابرهنه نباشند).به همین شکل،خانمها بایستی لباسهای کامل ومحجوبانه ای بپوشند ، مثلا لباس بدن نما نباشد یا سر شانه ها پوشیده باشد و مواردی مانند آن. اگر هنگام ورود از درب اصلی، لباس شما مناسب نباشد، دکه ای در آنجا قرار دارد که لباسهای مناسب را به شما امانت می دهد(دادن ودیعه الزامیست).
این قصر ومعبد آن در مرکز قسمت تاریخی شهر قرار گرفته اند . از جمله جاذبه های آن تصویری است که با دقت فراوان از بودای مقدس و از دل یک بلوک یشمی تراشیده اند که بودا را در حال مدیتیشن نشان می دهد و متعلق به قرن 15 میلادی می باشد.
ساعات بازدید: هر روز 8:30 تا 15:30
مکان: Na Phra Lan Road, Old City (Rattanakosin

2-تورگردشگری بر روی کانال آبی Khlongs در منطقه Thonburi بانکوک:


منطقه Thonburi در بانکوک و در ساحل غربی رودخانه Chao Phraya قرار دارد و یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است . نکته جالب این است که این قسمت از شهر برخلاف دیگر جاذبه های مدرن وپیشرفته بانکوک،کاملا حالت قدیمی وسنتی داشته اما سوار شدن بر قایقهای قدیمی وزهواردرفته آن هم جذابیت ولطف خاص خودش را دارد. بدین شکل می توانید متوجه شوید که زندگی این بخش از مردم شهر چگونه است.
در اینجا قایقهای فراوانی هستند که شما را به گردش بر روی این کانال می برند. پیش از سوار شدن،با قایقران درباره کرایه قایق صحبت کنید(کرایه برای هر ساعت 400 تا 500 بات-واحد پول تایلند- است که جای چانه زدن هم دارد).به هر حال به خاطر بسپارید که قایقران راننده شماست نه راهنمای شما،ممکن است انگلیسیش ضعیف باشد،اما می داند شما را کجا ببرد.
موزه هایی مربوط به دریانوردی هم در بانکوک هستند مانند موزه Royal Barges که در آن قایقهای ظریف وزیبا جای داده شده اندکه منحصر به تایلند می باشند.یکی دیگر از جاذبه های این منطقه ، کانال Khlong Mon است که در ساحل آن به جای خانه های مدرن،به طرز زیبا وگیرایی خانه های قدیمی ساخته شده از ساج ومعابد غیرمعمولی وجود دارند. راهبانی با رداهای زعفرانی رنگ و شکوه نور صبحگاهی به همراه رنگ قرمزوآبی رودخانه جلوه زیبایی به محیط داده اند. مردم لباس می شویند،خوابیده اند یا برای ماهی ها ، خرده های غذا را می ریزند،لبخند می زنند یا دستشان را برای شما تکان می دهند و این چهره قدیمی تر، ساده تر ودر واقع دلنشین تر بانکوک است.
کانال Khlong Bangkok Noi پهن تر و پرفراز ونشیب تر است و بیشتر شبیه رودخانه است تا یک کانال. بر کناره های آن ،علاوه بر خانه ها ،کارخانه ها،معابد وتاسیسات دریایی برقرار هستند.وقتی به رودخانه Chao Phraya می رسد می توانید در آنجا موزه Royal Barges National ببینید . در آنجا قایقهایی ظریف وزیبا هستند که در مناسبتهای سلطنتی به کار برده می شوند.

3-معبد Wat Arun ( معبد سپیده دم)در بانکوک:


معبد Wat Arun که در زبان محلی به آن Wat Chaeng هم می گویند در منطقه Thonburi ، در ساحل رودخانه Chao Phraya واقع گردیده است و یکی از بارزترین وزیباترین معابد بانکوک است،نه فقط به خاطر قرار گرفتن ان در ساحل رودخانه بلکه به خاطر شکل منحصر به فرد خود که نسبت به معابد دیگر در بانکوک،کاملا متفاوت است. معبد Wat Arun(که معنی آن معبد سپیده دم است) و قسمتی از آن را مناره های رنگین تشکیل داده ،ه شکل با عظمت وشاهانه ای بر فراز رودخانه ایستاده است.
این معبد دقیقا در روبروی معبد Wat Pho قرار گرفته است وبنابراین پیدا کردن آن کار بسیار آسانیست.شما می توانید از اسکله Sapphan Taksinکه مخصوص قایقهاست ،دقیقا اسکله شماره 8 ،قایقی سوار شوید و به آنجا بروید.یک قایق کوچک تندرو شما را فقط با کرایه 3 بات ، از این طرف رودخانه به ان طرف دیگر می برد.ورودیه معبد 100 بات و معبد هر روز از ساعت 8:30 تا 17:30 باز است .
توصیه ما این است که برای دیدن معبد، دست کم یک ساعت را اختصاص دهید. هر چند اسم این معبد معبد سپیده دم است اما در غروب خورشید بسیار شگفت انگیز وزیبا می باشد، مخصوصا شبها که روشن می گردد. خلوت ترین وآرام ترین ساعت روز برای بازدید از این معبد، صبح زود است، زمانی که جمعیت هنوز به اینجا هجوم نیاورده اند.
خیلیها معبد Wat Arun را به خاط معماری وهنرهای دستی به کار رفته در ان،یکی از زیباترین معابد تایلند می شناسد . ستونهای مناره مانند آن که در ساحل رودخانه Chao Phraya واقع هستند، این معبد را به یکی از زیباترین وشناخته شده ترین نقاط دیدنی تایلند در دنیا تبدیل کرده است.ازتفاع هر ستون 70 متر است وبا شیشه های رنگین و چینی پورسلین به شکل زیبایی تزیین شده است و به شکل ظریفانه ای الگوی پیچیده ای را ساخته اند .
بالا رفتن و پایین آمدن از پله های ساختمان اصلی آسان بوده و از بالای بنا می توانید رودخانه Chao Phraya و بناهای معروف تاریخی را ببینید . در پایین و قاعده ساختمان، مجسمه های حیوانات و سربازان باستانی چینی قرار دارند. در تالار راهبان، می توانید مجسمه ای طلایی از بودا و بر روی دیوارها نقش ونگارها ی زیبایی را ببینید. هر چند اینجا مکان مورد علاقه گردشگران است اما این معبد یکی از بناهای مقدس بوداییان است که برای عبادت به آن می روند پس حتما لباس مناسب وپوشیده ای به تن کنید یا در ابتدای معبد ، یک دست لباس را می توانید کرایه کنید.
این بنا در سال 1768 به دست پادشاه Taksin ساخته شد.
ساعات بازدید:8 تا17:30
• آدرس Located on the west side of Chao Praya River (opposite Tha Thien Pier)

4- محله چینی ها(چاینا تاون) (Chinatown)


چاینا تاون بانکوک در منطقه Yaowarat district واقع شده است. چاینا تاون بانکوک یکی از معدود مناطق توریستی بانکوک است که هنوز شکل سنتی وتوسعه نیافته خود را حفظ کرده و چندان با محیط مدرن اطراف ترکیب نشده است . جاده اصلی داخل شهر به خیابانهای فرعی وکو چه پس کوچه های بسیار تقسیم می شود که با دقت در هر کدام می توان فهمید که چگونه چینیهای بانکوک در طول 2 قرن فرهنگ، آداب ورسوم ، جشنها وهویت خود را حفظ کرده اند.زمانی این محله، مرکز قمار،مواد مخدر،فساد و مغازه های گرویی وکارگشایی بودکه جلوی این فعالیتها گرفته و محله نوسازی شد امروزه غذاهای عالی ، طلا و جواهرات و پارچه فروشی ها گردشگران را به خود جذب می کنند
چاینا تاون بانکوک حال وهوای خاص خودش را دارد.درخیابانهای آن انواع مغازه ها و غرفه ها را می بینید که در یر نور مهتاب و چراغانی محله، می درخشند.به جز گردشگران خارجی که مردم تایلند به آنها فرنگ می گویند، بیشتر افراد در این محله،به زبان چینی صحبت می کنند و این خود تمایز خاصی به این محله نسبت به محله های دیگر بانکوک داده است.
یک از جاذبه های دیگر ان معبد Wat Traimit, بودای طلایی(Golden Buddha) می باشد که بیشتر بازدیدکنندگان از محله چاینا تاون را به خود جلب می کنند.بهترین و موثرین راه گردش در چاینا تاون این است که نقشه ای را برداشته و از یک مکان مشخص شروع به گردش نمایید، راهی که بسیاری از توریستها امتحان کرده و آن را توصیه می کنند.

زندگی شبانه در چاینا تاون :

تنها سرگرمی شبانه در چاین تاون،شام خوردن است.اگر به دنبال یک کلوپ مناسب وخوب یا چیزی شبیه آن می گردید،به نتیجه ای نخواهید رسید.برای رفتن به چنین جاهایی، می توانید با کمک تراموا یا مترو به محلاتی مانند Silom, Sukhumvit, و RCA بروید.

مشخصات بارز فرهنگی چاینا تاون:

بیش تر جاذبه های فرهنگی چاینا تاون نه در اطرافش که در درون خود محله است. چاینا تاون بانکوک در شمال شهر قدیمی (Rattanakosi)قرار دارد.این شهر،زمانی منطقه سلطنتی بوده است که خانه ای در اطراف رودخانه و معماری آن زبانزد خاص وعام بود است. اگر به دنبال دبدن معابد چین هستید، چند معبد در این محله موجود است.

مشخصات بازار خرید چاینا تاون:

خرید در چاینا تاون، همانند خرید در مکانهای باکلاسی همچون Siam نیست ودقیقا نقطه مقابل آن است. در ورای مرکز خرید قدیمی سیام (Old Siam Shopping Centre) بازارچه های مختلف قراردارند. اما در عین حال بازار چاینا تاون مکان خوبی برای مشتریان جستجو گر و کنجکاو است و در آن هم خرده فروشها وهم عمده فروشها فعالیت دارند.اینجا بیشتر یک بازار با اجناس معمولی و کیفیتهای فرهنگی خاص خودش می باشد.
یکی از مزیتهای این بازار پیدا کردن اجناس کمیاب مانند جواهرات کمیاب است .ویک مزیت مهم دیگر این که قیمتها ثابت نیستند در نتیجه می توانید چانه بزنید.واین جمله در این بازار زیاد گفته می شود:” “Tuk kwa nee dai mai?(میشه پول کمتر بدم؟)

مشخصات بارز Culinary

یکی از جاهایی که برای غذا خوردن بایستی حتما بروید قسمت Culinary است که بعضی از بهترین غذاهای لذیذ وطعمهای عالی را با قیمت مناسب در اینجا پیدا خواهید کردالبته در اینجا همه جور غذایی پیدا می شود از خوراک پرندگان گرفته تا باله کوسه اما بهترین این غذاها ، غذاهای دریایی هستند.
راههای رفتن به چاینا تاون و اطراف آن:
اتوبوسها وتاکسی های خطوط 7, 8, 37, 49 ، 75 شما را به چاینا تاون خواهند برد. البته توصیه می شود از قایق استفاده کنید زیرا که ترافیک اطراف چاینا تاون بی نهایت سنگین است .قایقها را می توانید از اسکله های Saphan Taksin و Banglamploo Piers. کرایه کنید و قایقها شما راتا نزدیک محله چینی ها خواهند برد.

5-میدان صیام:

میدان صیام همانند خود شهر بانکوک، محلی برای مقایسه است .اینجا مرکز تمام چیزهای خوشایند و مدهای عالی و دیدنی است. میدان صیام گرانترین اجاره ها را در کل بانکوک دارد. یعنی قیمتی معادل اجاره مکان در خیابان پنجم نیویورک و خیابان Bondدر لندن.خود خیابان صیام مجموعه بازار سر بازی دارد که حسی از خلاقیت را به شما منتقل خواهد گرد. بازارهای فراوانی برای گشت وگذار در این منطقه قرار دارند. لباسهای عرضه شده در این ناحیه زیبا وچشمگیر هستند.این ناحیه بین خیابان Rama 1 به سمت پایین تا کمپ Chulalongkorn University Campus و از Phayathai Road تا Henri Dunant کشیده شده وپاتوقی جالب برای دانشجویان بوده و محبوب انواع رسانه های جمعی و به طور کلی تمام چیزهای سرزنده وجوان در بانکوک می باشد.

مرکز خرید صیام:

معروف است که اگر می خواهید بدانبد چه چیزهایی در بانکوک پیدا می شود سری به “صیام” بزنید.انبوه بوتیکها،کافه ها و غرفه ها چشمها را به خود جلب می کنند.انواع برندها ومارکهای بین المللی و مستقل ومحلی را می توان در این مرکز خرید پیدا کرد. Siam Paragon همچون نگینی در مرکز بانکوک است که همچون یک حاشیه زیبا در کنار میدان صیام قرار دارد.

جذابیتهای میدان صیام:

در اینجا می توانید عناصر زیبا و هم قدیم وهم جدید از فرهنگ تایلند را بیابید. به علاوه در اینجا هم می توانید خرید کنید هم به سرگرمی مشغول شوید سرگرمیهایی مانند رفتن به سینما یا سالن بولینگ ونظایر آن.نزدیک به میدان استادیوم ملی BTS و موزه Jim Thompson قرار دارند،این موزه پیش از این خانه Jim Thompson بود،یک تاجر آمریکایی که توسعه دهنده تجارت ابریشم در تایلند بود.

زندگی شبانه در صیام:

یکی دیگر از جاذبه های میدان صیام،زندگی شبانه آن است از جمله Novotel Bangkok که هر شب جمعیت زیادی را به خود جلب می کند. کافه ها و رستورانهای بسیاری شبها در این ناحیه مشغول به کار و ارائه خدمات به مشتریان می باشند.دی جی و کنسرتهای زنده نیز از دیگر جذابیتهای این مکان است.

هتلهای اطراف صیام:

اطراف این میدان هتلهای لوکس وگران قیمتی واقع هستند مانند Siam Kempinsky, Grand Hyatt Erawan, ، Centara Grand at CentralWorld و به بازارهای بزرگ هم بسیار نزدیک هستند(اغلب با انها پیوسته هستند). ماندن در این هتلها،مفرح ولذت بخش است
البته هتلهایی با قیمت معمولی و ارزانتر نیز در نزدیکی این میدان هستند حتی مسافرخانه های ارزان هم را می توانید در اینجا پیدا کنید.

6-Soi Rambuttri نزدیک به جاده Khao San:


Rambuttri خیابانی زیبا وسنتی است . اگر دوست دارید بدانید بانکوک پیش از مدرن شدن و سر برآوردن آسمانخراشها به چه شکل بوده است، سری به این خیابان بزنید.درختان انجیر هندی پر شاخ وبرگ بر روی پیاده روها سایه انداخته اند و جاذبه های آن هم گردشگران وهم محلی ها را به خود جذب می کنند. جاذبه های این خیابان ترکیبی از رستورانها،مهمانخانه ها و دکه های غذا فروشی هاست. مغازه های اینجا هم مانند مغازه های محله های دیگر شهر هستند و در ان تی –شرت ، دی وی دی، زیورآلات ارزان قیمت و سایر وسایل ارزان مورد توجه گردشگران را می فروشند. شبها،رستورانها و کافه ها با لوسترهای کاغذی رنگارنگ تزیین می شوند.

خوردنیها ونوشیدنیها:

از جمله رستورانهای معروف اینجا، رستوران هندیها است که فضایی مجلل و در عین حال دنج وراحت دارد با انواع غذاهای هندی
اگر غذاهای لذیذ شمال تایلند را می خواهید امتحان کنید سری به رستوران Madame Musur بزنید به سبک رستورانهای جنگلی ساخته شده است.اما یکی از جاذبه های دیگر اینجا،کافه Oh my Cod! است که یک کافه سبک انگلیسی است با میزها وصندلیهایی با رنگهای روشن وکاشی کاریهای مخصوص و منو انواع غذاها ونوشیدنیهای انگلیسی . در این کافه ،تلویزیون نمایشهای کلاسیک انگلیسی را پخش می کند مانند مستر بین.
از دیگر رستورانهای اینجا Penthai Food است (که غذاهای سنتی عرضه می کند)
اینچنین است که این خیابان همانند یک رستوران است زیرا که در سرتاسر آن رستورانها و دکه های غذاخوری فراوانی دیده می شوند.
از دیگر امکانات عرضه شده در این خیابان رینگ مخصوص آموزش ورزش رزمی موی تای(Muay Thai) ، مکانهای مخصوص ماساژ، معبد زیبای Wat Chana Songkhram و گالری ملی (The National Gallery) هستند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

7-شام بر روی عرشه کشتی(Bangkok Dinner Cruises)

بانکوک در شب ، مخصوصا در امتداد رودخانه باشکوه Chao Praya ، یک شگفتیست که نباید دیدنش را از دست داد.برای اثبات این موضوع، تنها کافیست بر روی یکی از کشتیهای مسافربری فراوانی بروید که مخصوص شام خوردن هستند.زمانی که بر عرشه یکی از این کشتیها بروید و در آنجا شامی بخورید، تازه متوجه خواهید شد که شهر بانکوک چه قدر در شب خیره کننده و سحر انگیز است.
نور سوسوزننده معبدها،آسمان خراشهای درخشان،و نور خوشرنگ ترافیک شبانگاهی از همه طرف به شما خوش آمد می گویند.این چنین است که خوردن غذای سنتی تایلندی بر عرشه یک کشتی کلاس بالا ، لذت عجیبی را برای شما به ارمغان می آورد.
نسیم خنک و استوایی که صورت شما را نوازش می دهد با شمعهای روشن که فضایی رومانتیک می سازند،این تجربه را به خاطره ای فراموش نشدنی برای شما بدل می کنند.

8- تماشای بانکوک از روی آسمانخراشها(Rooftop Bars in Bangkok )


یکی از لذت بخش ترین کارهایی که می توانید در بانکوک انجام دهید ،رفتن به روی کافه هاییست که بر روی آسمانخراشهای معروف قرار گرفته اند و تماشای شهر بانکوک بخصوص شب هنگام است .
در ذیل 20 رستوران معروف واقع در 20 آسمانخراش بلند بانکوک برای این تجربه به یاد ماندنی به شما معرفی می شوند:
1- Vertigo Rooftop Bar واقع در Banyan Tree Bangkok
2- Sky Bar rooftopواقع در Lebua State Tower
3- Octave Rooftopو Lounge
4- Park Society واقع در Sofitel So Bangkok
5- 360 bar واقع در Millennium Hilton
6- Above Elevenواقع در Sukhumvit Soi 11
7- Cloud 47واقع در برج the United Center office
8- Red Skyواقع در Centara Grand Hotel
9- Zense rooftop واقع در ساختمان CentralWorld
10- The Roof @38th Bar واقع در Mode Sathorn Hotel
11- Zoom واقع در Anantara
12- Cielo Rooftop Skybar(با نام قبلی Zeppelin)
13- Distil Rooftop Barواقع در lebua Hotel
14- The Speakeasy واقع در Hotel Muse
15- Long Table Sky Bar
16-رستوران Blue Sky واقع در Centara Grand Lad Prao Hotel
17-رستوران فرانسوی L’Appart واقع در Sofitel Sukhumvit Hotel
18- Scarlett Wine Barواقع در Pullman Hotel Silom
19- 342 Barواقع در کنار رودخانه Chao Phraya
20-پشت بام برج 84 طبقه Baiyoke Tower

No Hotels Found.

Choose hotels from back-end to show in this section.

No Destinations Found.

Choose destinations from back-end to show in this section.

Travellers Word (1)

tour

"فعالیت های جذاب در بانکوک"
Tourist

Leave a Review

Write a Review about فعالیت های جذاب در بانکوک

Our Recommendations

آژانس گردشگری حبیبی