نقشه ی بهترین مکان های گردشگری سنت پترزبورگ

آخرین تورها

تورها

بهترین مکان های گردشگری سنت پترزبورگ

Russia,Saint Petersburg
(میانگین 0 از 1 رای)
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
place-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-img

بهترین مکان های گردشگری سنت پترزبورگ

کلیساها،کلیساهای جامع،کاخها، قلعه های نظامی و … از جمله جاذبه های سنت پترزبورگ برای رفتن و دیدن هستند.
معماریهای شگفت انگیز به وفور در این شهر باشکوه وجود دارند،چه بر روی زمین چه در زیر زمین.

1-سفری در مترو(Take a trip on the metro):


هنگامی که در مترو شهر سنت پترزبورگ ،سفر می کنید قطعا خود سفر شما ،از مقصدتان اهمیت بیشتری دارد.دکوراسیون هر ایستگاه،مجلل وباشکوه و همراه با آثار هنری و دکوراسیون ظریف ونفیس است که به راحتی این مترو را به یکی از زیباترین متروهای دنیا تبدیل کرده است.چون که متروی سنت پترزبورگ یک سیستم حمل و نقل بزرگ یک طرفه دارد،سفر کردن در خطوط مترو، بسیار راحت بوده و هزینه آن نیز مناسب است یعنی p75 برای هر سفر. همچنین مترو سنت پترزبورگ عمیق ترین مترو جهان است که در دل زمین ساخته شده است، پس خود را برای سوار شدن در آسانسور آماده کنید.

2-کلیسای جامع سنت ایزاک(St Isaac’s Cathedral):


کلیسای سنت ایزاک از نظر بزرگی چهارمین کلیسای جامع در جهان است و تاریخی پرفرازو نشیب دارد از جمله در دوره شوروی سابق ، تمام نمادهای مذهبی آن گرفته شده و به یک موزه تبدیل گشت اما کلیسا هنوز هم دست خورده و بی عیب و نقص ،باقی مانده است .در فضای داخلی آن به میزان فراوانی از سنگهای مرمر و گرانییت استفاده شده،ارتفاع گنبد آن 100 متر بوده و از طلای خالص پوشانده شده است.در زمان جنگ جهانی دوم ، به گنبد رنگ خاکستری زده شد تا از دید هواپیماهای جنگی دشمن در امان باشد.

3-موزه آرمیتاژ(The Hermitage Museum):


از نظر قدیمی بودن و بزرگ بودن،موزه آرمیتاژ ،یکی از قدیمی ترین و بزرگترین موزه ها در جهان است.این موزه در سال 1764میلادی بنا گذاشته شد .این موزه هنر وفرهنگ،از چندین ساختمان تشکیل شده که از جمله این ساختمانها ،کاخ زمستانی (Winter Palace) است که خود ارزش تاریخی داشته و اهمیت تاریخی آن اگر از اشیاء داخل موزه بیشتر نباشد،کمتر هم نیست.

4-کاخ پتر کبیر وآبشار پله ای بزرگ(Grand Peterhof Palace and Grand Cascade):


کاخ پتر کبیر مانند بسیاری از کاخهای دیگر،نسبتا کوچک اما زیباست.زیبایی اصلی این کاخ،محوطه آن است.سبک کاخ ، فرانسوی است . از فواره ها وآبشارهای بزرگ پله ای تا باغهای زیبا و دل انگیز پایین دست، سبک معماری فرانسوی را دارند وبه همین خاطر به آن “ورسای روسی”(‘Russian Versailles’) می گویند.

5-دژ پیتر و پاول(Peter and Paul Fortress):


این مکان، منزلگاه “موزه دولتی سنت پترزبورگ”(State Museum of St Petersburg) است و در آن ساختمانهای زیبای بسیاری می باشد. دیدار از “دژ پیتر وپاول” ضروریست؛ مخصوصا کلیسای جامع درون این دژ ، ارزش دیدن را دارد: برج ناقوس عظیم کلیسا یعنی این که نمی توانید از دیدن آن چشم پوشی کنید.در تابستان به واسطه ماسه هایی که در محوطه اطراف پایه های دیوارهای کلیسا هستند،این جا، به مکانی مناسب برای حمام آفتاب تبدیل می شود. بنابراین این مکان در این فصل بسیار شلوغ می گردد اما جرئت کردن واز میان این جمعیت انبوه گذشتن ارزشش را دارد ، چون بعدا می توانید بگویید که در مرکز سن پترزبورگ حمام آفتاب گرفته اید.

6-قایق سواری بر روی رود نِوا(Boat trip on the Neva):


با سوار شدن در قایقی که بر روی رودخانه نوا در جریان است ونشستن بر روی یک صندلی راحتی ، می توانید جاذبه های سن پترزبورگ را دیده و با آنها آشنا شوید.هزینه این تور 2.50پوند است ، پس اگر چند ساعت وقت اضافه دارید ، رفتن با این تور واقعا ارزشش را دارد.

7-خیابانNevsky Prospekt:


درخیابان Nevsky Prospektمغازه های سوغات فروشی،کاخها وکلیساهای جامع هستند که احتمالا آن را به محلی تبدیل می کند تا سری به آن بزنید.ایستگاه مترو این خیابان، محل تقاطع خطوط مختلف مترو است وبنابراین می توانید به آسانی به اینجا دسترسی پیدا کنید.

8-کلیسای عیسی مسیح نجات بخش و شهید (Church of the Saviour on Spilled Blood):


کلیسای ارتدوکس روسی،نامهای گوناگونی دارد، و بسته به این که مخاطب صحبت شما چه کسی باشد ، نامی متفاوت به خود می گیرد.نمای بیرونی کلیسا با گنبدهای آبی و طلایی مزین شده اند و داخل آن هم موزاییک کاری ظریف وزیبایی دارد

9- کلیسای جامع Naval سنت نیکلاس در کرونستادت(Naval Cathedral of Saint Nicholas in Kronstadt):


این کلیسا از جمله دیگر کلیساهای مذهب ارتدوکس است که بایستی حتما از آن دیدار کرد.تازگیها این کلیسا بازسازی شده تا برای اهداف تعیین شده خود ، استفاده شود.همچنین چلچراغها، یک طبقه تزیین شده و مرصع کاری شده زیبا،و دیوارهای موزاییک کاری شده رنگین، در دکوراسیون فضای داخلی کلیسا به کار رفته اند.

هتلی پیدا نشد!

هیچ هتل قابل اقامتی برای این مکان پیدا نشد.

مقصد مرتبطی یافت نشد!

هیچ مقصد گردشگری مرتبط با این مکان پیدا نشد.

Travellers Word (1)

tour

"بهترین مکان های گردشگری سنت پترزبورگ"
Tourist

Leave a Review

نوشتن نظر برای: بهترین مکان های گردشگری سنت پترزبورگ

مکان های گردشگری پیشنهادی

آژانس گردشگری حبیبی