Map of بهترین مکانهای گردشگری دهلی نو

آخرین تورها

بهترین مکانهای گردشگری دهلی نو

India,New Delhi
(Average 0 of 1 Ratings)
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
  • place-img
place-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-imgplace-img

بهترین مکانهای گردشگری دهلی نو:

یکی از مکانهای دیدنی و تاریخی هندوستان ، شهر “دهلی نو” پایتخت این کشور است که همچون ققنوسی از دل شهر قدیمی دهلی سر برآورده است. شهری پر از آثار تاریخی وبناهای یادبود فراوان و خاطره های زیبا از گذشته این شهر باستانی.
در اینجا 10 مکان از بهترین مکانهای تاریخی دهلی نو برای گردشگری به شما معرفی می گردند:

1-مقبره همایون(Humayun’s Tomb):

شاید نشود آن را نمادی از دهلی دانست اما بدون شک، باشکوه ترین بنایی است که در دوره مغولها در پایتخت ساخته شده است.مقبره همایون در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو ثبت شده است و مطمئنا در سر لیست بهترین مکانهای دیدنی دهلی قرار دارد.
بدون شک ساختار آن شما را به یاد بنای تاج محل می اندازد ، که به نمادی از هند تبدیل شده است. در اینجا، مغولها از شیوه چهارباغ ایرانی پیروی و تقلید کرده اند و سپس شکل کامل تر آن را در بنای تاج محل واقع در آگرا پیاده نموده اند.

2-بازار دیلی هات( Dilli Haat ):


بازار دیلی هانت یک بازار سرباز برای فروش غذا و صنایع دستی واقع در دهلی است که نزدیک به INA (مرکز انستیتوهای پزشکی علوم پزشکی هند(AIIMS) واقع گردیده است .این بازار را اداره گردشگری دهلی و شرکت گسترش حمل ونقل دهلی (the Delhi Tourism and Transportation Development Corporation. ) اداره می کنند.
دراین بازار 62 غرفه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی مسقر هستند که در آن استادکاران هنرهای دستی از هر گوشه کشور پهناور هند، دور یکدیگر جمع شده اند تا آثار خود را به نمایش وفروش بگذارند.
غرفه های غذا هم در این بازار پابرجا هستند که دست پختهای خوشمزه را از هر جای ممکن کشور ،به مهمانان و بازدید کنندگان عرضه می کنند.

3-قلعه سرخ(Red Fort):

قلعه سرخ یا the Lal Quila، زمانی ستون قدرت امپراطوری مغول در هند بود و اکنون یاد آوری آشکار از طبیعت و ذات امپراطوریها و قدرت زودگذر و ناپایدارآنهاست.
قلعه سرخ، زمانی یک مجموعه قلعه گسترده وپهن بود با آرایشی از قصرها،ساختمانهای بزرگ،حیاطهای بزرگ و سرسبز و آبشارهای پله ای. امروزه از قلعه سرخ تنها سایه ای از گذشته جادویی وبا عظمتش باقی مانده است.
اهمیت این سازه ، در یک واقعیت تاریخی ،خود را نشان می دهد، زمانی که هندوستان از استعمار بریتانیا رها شد و به استقلال رسید، اینجا اولین جایی بود که در آن پرچم هندوستان به اهتزار درآورده شد.امروزه مراسم نمادین آن و بالابردن پرچم هر سال در جشن روز استقلال هند، برگزار می شود.

4-معبد آکشاردهام(Akshardham Temple):

یکی از شگفتیهای معماری مدرن، یک مجموعه وسیع از معابد و در ساحل رودخانه یامونا (Yamuna) بنا شده است و چشمها را خیره خود می کند.
طراحی و معماری این مجموعه معابد ، تجسم و نمایشی از زمانیست که فرهنگ،باورها و آیین های روحانی و سنتی هندوییسم در معرض امتحان قرار داشت و اکنون گذر سالها را در خود نمایان ساخته است.
محبوبیت این معبد را از آنجا می توان فهمید که از هر 10 نفر بازدید کننده که به دهلی می آیند 7 نفر آنها ازمعبد Swaminarayan Akshardham دیدن می کنند.

5-بازار خان (Khan Market):

بازار خان در جشن سال نو میلادی وروزهای کریسمس غرق در رنگهای مختلف می شود.
بهترین بازارهای خرید و بهشت خوراک را می توانید در این بازار و در فاصله کوتاهی از هتل معروف و مجلل Connaughtپیدا کنید که به خوبی به متروی دهلی مرتبط می شود.
مجموع بازارهای خان(Khan Market shopping complex) مرکز خوراک شناسان و رستورانهای مجلل است، که غذاهای محلی و بین المللی را سرو می کنند.
فروشگاههای دیگر عبارتند از فروشگاههای هدیه، کتابفروشی ها،بوتیکها،فست فودها،که همه حواس مشتریان را به خود جلب می نمایند.

6-دروازه هندوستان(India Gate):

بدون شک “دروازه هند” بارزترین شمایل و مقاوم ترین نماد دهلی نو می باشد.
این بنا ساخته شده است تا یادواره ای باشد از سربازان هندی وانگلیسی که در جنگ جهانی دوم جانشان را از دست دادند.
شاید بهترین زمان برای دیدن این بنای باشکوه،هنگام غروب و ابتدای شب باشد.در این زمان نورافکن ها آن را نورباران کرده و فواره ها و آب نماهای نزدیک آن، نمایی مسحورکننده از رنگهای گوناگون را به نمایش می گذارند.

7-مسجد جامع دهلی(Jama Masjid):

مسجد جامع دهلی بزرگترین مسجد هندوستان است وروبروی قلعه سرخ و در کنار جاده جنب آن ،قرار دارد.این مسجد بین سالهای 1644 تا 1658 میلادی ساخته شده و یکی از آخرین آثار معماریست که امپراطور مغول”شاه جهان”بنا کرده است.
درحیاط وسیع وبسیار بزرگ آن ، هزاران نفر از مومنین می توانند نماز بگذارند.

8-معبد لوتوس(Lotus Temple):

یکی از معابد معروف دهلی نو “معبد لوتوس” است که از نظر معماری قابل توجه است.این معبد در منطقه “کالکاجی” دهلی نو واقع شده است.
ساختار آن شبیه لوتوس (نیلوفرآبی) بوده و از سنگ مرمر،سیمان،دولومیت و ماسه ساخته شده است. این معبد محدودیت خاصی ندارد و همه مردم از هر مذهبی می توانند به آن وارد شوند.
اینجا فضایی معنوی برای مدیتیشن، آرامش و خرد ورزی دارد.معبد در سال 1986 میلادی تکمیل شد.
از این سال به بعد، تمام مهندسان ومعماران دنیا،معماری وطرح این معبد را تایید نموده و آن را تحسین کرده اند.معبد لوتوس از جمله بناهای پربازدید هند می باشد.

9-باغهای لودی(Lodi Gardens):

باغهای لودی یکی از دلپذیرترین مناطق سبز شهر دهلی نو است .بعضی از درختان برچسبی دارند تا مسافرانی که از خارج از هند به اینجا می آیند با گیاهان هندی آشنا شوند.
پیش از فرمانروایی مغولها بر هند، یعنی در دوره سلسله سید(sayyid ) وسلسله لودی(Lodi) از این مکان به عنوان قبرستان استفاده می شده است.
مقبره Mohammad Shar،به عنوان بنیانگذار معماری بنای اینجا و مقبره های Humayun’s وSikander Lodi’s در درون محوطه ای محصور با دیوار قرار گرفته اند که مشخصا با باغ مقبره همایون مرتبط هستند.
مقبره گنبد دار، در فضایی باز قرار دارد که شبیه معبدهای باستانی یونان می باشد.
این باغ، نمونه بسیار خوبی از باغهای مغولی است.

10-قلعه حوض خاص(Hauz Khas Fort):


این قلعه در سال 1284 میلادی به دست علائدین خِلجی(Alauddin Khilji )بنا شد.امروزه خرابه های این قلعه باقی مانده است. دیوارهای ان فرو ریخته و حکاکی روی دیوارها محو و ناپدید شده اند.
باورش سخت است که این بنا زمانی آنقدر زیبا بود که بازدید کنندگانی را از راههای دور ودراز به اینجا می کشاند.
این قلعه در قرون وسطی ساخته شد و نمایانگر زمان اولین حاکمان مسلمان هند است که دهلی را به عنوان پایتخت انتخاب کردند.
کلمه Haus کلمه ای از زبان اردوست که به معنی “حوضچه آب ” می باشد.
سلطان علاءالدین دستور داد تا در کنار این قلعه حوضچه بسیار بزرگی را حفر کنند تا آب ساکنین قلعه Siri تامین شود.
نام اول آن حوضی خاص(Hauz-i-Khas ) بوده تا این که فیروز شاه دستور بازسازی آن را داد تا به عنوان حمام سلطنتی استفاده شود و نام آن را حوض خاص(Hauz-Khas) گذاشت.

No Hotels Found.

Choose hotels from back-end to show in this section.

No Destinations Found.

Choose destinations from back-end to show in this section.

Travellers Word (1)

tour

"بهترین مکانهای گردشگری دهلی نو"
Tourist

Leave a Review

Write a Review about بهترین مکانهای گردشگری دهلی نو

Our Recommendations

آژانس گردشگری حبیبی